TAKSIEN YLIPITKÄT AJOVUOROT

Tänään A-Studiossa klo 21. Muistakaa katsoa! Varmasti kiinnostaa joukkareitakin, miten takseissa homma pyörii.
286
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei ole kenenkään pakko tehdä ylipitkiä työvuoroja. Taksirengit aika pehmoja kun eivät lyö isännälle luuta kurkkuun

Äänestä

Ne itse isännät ne vasta pehmoja onkin. Ajaa ahnehtivat molemmetkin vuorot itse ettei tarvitse rengeille palkkoja maksella. Pysäyttävät autonsakin asiakkaan käskystä vaikka pysäyttämiskieltomerkin vaikutusalueelle. Linja-autonkuljettajia ei asiakkaat komentele , eivätkä isännät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


A-STUDIO TÄNÄÄN kirjoitti:

Tänään A-Studiossa klo 21. Muistakaa katsoa! Varmasti kiinnostaa joukkareitakin, miten takseissa homma pyörii.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu