läpät ja valmis?

Täällä on kauheesti trolleja!
Rupee ärsyttää!
Ja toinen asia.
Olenko valmis settikseen?
Tulisi raviponiksi.
Hevosten/ponien kanssa olen elänyt n. 8-9 vuotta.
Rahaa riittää vakuutuksiin,raspauksiin,kengityksiin,ruokiin,tallipaikkaan,varusteisiin,rokotuksiin yms.
Olen 12w
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Samaa mieltä, trolleja on ihan liikaa. Ongelma on varmaan siinä, että täällä porukka uskoo liia helposti trolleihin. Kun trolliin uskoo, ne saa juuri sitä huomiota mitä kaipaakin ja sen seurauksena trolleja tulee lisää.

Ei tuon perusteella voi sanoa oletko valmis vai et. 12-vuotias ei voi yksin ottaa vastuuta ponista, mutta jos vanhemmat on täysillä mukana hommassa, ymmärtävät hevosen omistuksen riskit, ovat valmiit maksamaan kaikki kulut ja sinulla on koko ajan joku kokenut, aikuinen hevosihminen auttamassa niin kai sitä voi pärjätä :)

Äänestä
  • Äiti tietää jonkin verrqn hevosista jq isän mielestä poni kuuluu leivän päälle.
    Rahaa on ponin tqrpeisiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysyn vielä kirjoitti:

Täällä on kauheesti trolleja!
Rupee ärsyttää!
Ja toinen asia.
Olenko valmis settikseen?
Tulisi raviponiksi.
Hevosten/ponien kanssa olen elänyt n. 8-9 vuotta.
Rahaa riittää vakuutuksiin,raspauksiin,kengityksiin,ruokiin,tallipaikkaan,varusteisiin,rokotuksiin yms.
Olen 12w

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu