Löysin kyseisien vene moottori yhdistelmän nettiveneestä. Veneen vm. 1991 ja moottorin 1998. Kertokaa kokemuksianne mielipiteitänne veneestä (onko kiikkerä jne.).
Suncamp Cabin 620 + Yamaha 100hv
3
3750
Vastaukset
- muncamp
Ei se erityisen kiikkerä ole, mutta aallokossa kivikova. Rakenteet rämiseviä ja muutenkin meluisa. Koneteho vaikuttaa tuolle laatikolle turhan suurelta
- Anonyymi
Tilaratkaisut ovat ihan hyvät ja toimivat. Liukuovi toimii hyvin, kattoluukku riittävän kokoinen, keulaluukusta voi tarvittaessa lastata, ulkoistuimilla voi halutessaan myös matkustaa.
Kuljettajan "työpöydälle" sopii kaikki tarvittava välineistö ja myöskin pysyy siinä vauhdissa. Hanttimiehen pöytäkin on hyvän kokoinen ja se on myös paatin äänekkäin osa, jos kiinnitys on päässyt löystymään. Helppo kuitenkin korjata.
Penkkien ja istuimien alla on tilaa hyvin varusteille ja kuskin penkin alla/takana on oikeen iso kuljetus tai säilytystila tämän kokoluokan paatiksi. Siihen sopii vaikka aikuinen nukkumaankin, jos niikseen tulee.
Pohjan malli on Suomalaista suunnittelua. Liuku lähtee kuormasta riippumatta keveästi, miltei huomaamatta, kun kahvasta kääntää. Trimmilevyt on oltava miellyttävän ajokokemuksen saamiseksi.
Suorituskyky tuntuu voimakkaassa järviaallokossa ihan kohtuulliselta. Tarvittaessa voi mennä cruisailu-nopeutta n.20 km eikä vene siltikään pyri kulkemaan nokka pystyssä ja niinpä suoriutuminen myrskytuulessa on oivallista. Keulan malli on jyrkähköstä V:stä huolimatta kantava myös suureen myötäaaltoon.
Ajossa cabiinissa on hyvä melutaso nopeudesta riippumatta. Pystyy keskustelemaan normaali puheäänellä.
Jos ei halua 50 000 tuhatta pistää vesikulkuneuvoon, niin SunCamp 'llä kyllä muilta osin pärjää.... - Anonyymi
Ihan hyvät tilaratkaisut siinä on. Neljästä kuuteen henkilöä mahtuu risteilemään ilman ahtaan paikan tuntemuksia. Pohjan malli myös kantaa isompaakin kuormaa, ja jos konetehoa on yli sata heppaa +trimmilevyt, niin ajettavuus on mallillaan.
Ohjaajan pulpetissa on mittarisijoittelu mukavasti ja lisäksi pöytätilaa riittävästi kaikelle tarpeelliselle.
Jos haluaa perusveneen edullisesti, niin aihio on hyvä. Sitten voi omien kykyjen, harrastuneisuuden ja varallisuuden mukaan hieman stailata ja customoida ilman, että kokonaiskustannus nousee yli äyräpäiden.
Hytän aerodynamiikka tukee vauhdikkaampaakin menoa eikä ulkonäöllisestikään ole mikään tötterö siellä järven selällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7202850Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3552516Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o442285Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä262272Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581848Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121382Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181379- 721293
- 551230
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?61203