Taiteiden yö - kerääjät liikkeelle

Tänään on Helsingissä jälleen taiteiden yö ja kaupunki täynnä suvaitsevaista ja kultturellia porukkaa. Toivottavasti nimien kerääjät ovat liikkeellä, vaikka yli 50000 valinnanvapauden kannattajaa on jo tukensa kansalaisaloitteelle antanut.
370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Toivottavasti tuo taiteilijoiden porukka ei ole niitä rikkaiden suomenruotsalaisten säätiöiden rahan saajia.

Äänestä

Espan puistoon voisi pystyttää oman kojun mainoksineen

Kylttiin kirjoitus: " Kielivapaus luo parempaa kulttuuria".

Äänestä
  • Kannattaa pitää kamera valmiina siltä varalta, että joku aloittaa aggressiivisen performanssin valinnanvapautta vastaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oi-wa kirjoitti:

Tänään on Helsingissä jälleen taiteiden yö ja kaupunki täynnä suvaitsevaista ja kultturellia porukkaa. Toivottavasti nimien kerääjät ovat liikkeellä, vaikka yli 50000 valinnanvapauden kannattajaa on jo tukensa kansalaisaloitteelle antanut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu