Onko jollakin käynyt niin, että ohimot ovat nousseet ja on sen takia aloittanut finan, mutta hiukset ovatkin ohentuneet finan käytön aikana?
fina vain pahentaa?
adwwqaadad
7232
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kaikille käy juuri kuvailemallasi tavalla. Fina hidastaa hiustenlähtö.
Yksittäiset hiukset vahvenevat ja tukka tuuhenee finan käytön aikana, jos hiukset muutoin saavat tarpeeksi vitamiineja ja muita ravinteita.
käyttänyt finaa vasta muutaman kuukauden, niin tuo on ihan normaalia. Vuodesta kahteen vuoteen saadaan paras teho, alussa voi hiukan harventua. Jos taas olet käyttänyt jo vaikka 10 vuotta niin silloin täytyy sanoa että ettei mikään lääke voi estää vahenemista. Ennenaikaista kaljuuntumista voi finalla estää, mutta ei iän mukana muutenkin tapahtuvaa solutuhoa.
No jos ei ole mitään näkyvää shedding-vaihetta tullut niin ihmeelliseltä kuulostaa. Kauanko sitten kestää, että lähteneet hiukset tulee takaisin?
Ei välttämättä pahenna mutta ei ainakaan paranna sanotaanko näin.
Niin fina kuin minoksiilikin pistää hiuskasvun uuteen sykliin, eli sellasia 'shedding' vaiheita tulee eikä niitä voi välttää. Kärsivällisyyttä.
Ei se pahentanut mulla hiuksia.. ehkä hidasti vähän hiustenlähtöä, muttei kasvattanut yhtään uusia tilalle.
Eli jos unelmoit siitä että kohta sulla on tukka päässä niin ei kannata.
Korkeintaan tissit kasvaa, mut ei hiukset.