Sanokaa niille ihmisille

kiinnosta. Muuten seuraavat teitä stalkaten loppu-elämän, varmasti vaikeuttaa myös kontakteja niiden ihmisten kanssa, joiden kanssa niitä tahtoisi.
10125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

tänne. Mitä liikkuu ihmisen päässä joka seuraa kaipaamansa henkilöä, joka puolella vaikkei toinen osapuoli tahdo olla missään tekemisissä?

Tahtoo toisen, mutta silti seurailee jokapaikkaan kuin perskärpänen.

Äänestä

sitähän nämä juuri haluavat, pitää varalla. on se vaan uskomatonta... kun miettii sitä, että jotkut naiset, itse menee vaan karkuun ja sitten ne vielä syyttää stalkkaamisesta, niin on se kyllä... miten vainoharhaista porukkaa voi olla. täällähän ne sitten kaikki...

Äänestä
  • tänne pakottaa?

    Äänestä

  • Ethän sinä tiedä, mitä muut haluavat. Oletko niitä, jotka itse keksivät ajatuksetkin muiden päähän?

    Vai oletteko keskenään naisen kanssa sopineet, että Ehkä vielä joskus? Aivan, ette ole. Oletteko antaneet ulkopuolisten manipuloida omiaan? Aivan, olette.

    Äänestä

  • Tuskin kukaan kirjoitti:

    tänne pakottaa?

    moni varmaan päätyy ja lähinnä siks, kun tätähän naiset itse vaatii. jos yhteyttä ottais suoraan, niin sitä pidettäis heti hulluna stalkkerina. naiset itse ohjaatte miehet tänne ja pidätte heitä otteessanne, pysymällä salaperäisinä ja mukamas epävarmoina. teidän täytyy itse kontrolloida kaikkea ja valita itse miehenne, eikä minkäänlainen spontaanius käy laatuun. te olette pelkkiä tiukkapipoisia robotteja.

    Äänestä

  • Spykopatiaa kirjoitti:

    Ethän sinä tiedä, mitä muut haluavat. Oletko niitä, jotka itse keksivät ajatuksetkin muiden päähän?

    Vai oletteko keskenään naisen kanssa sopineet, että Ehkä vielä joskus? Aivan, ette ole. Oletteko antaneet ulkopuolisten manipuloida omiaan? Aivan, olette.

    vaan niin täydellisen narsistinen, että se ei tule miestä tuumaakaan vastaan. miehet on teille pelkkiä leluja.

    Äänestä

  • suominainen on kirjoitti:

    vaan niin täydellisen narsistinen, että se ei tule miestä tuumaakaan vastaan. miehet on teille pelkkiä leluja.

    Narsisti ei ymmärrä, että jokainen ihminen ei tule narsistia vastaan, vaikka narsisti niin sattuisi tahtomaan.

    Muillakin on lupa pitää ja olla pitämättä ihmisistä oman maun mukaan.

    Äänestä

menkää ulos

Äänestä

niin, jos sattuu samaan ravintolaan samaan aikaan jonkun entisen kiinnostuksen kohteen kanssa täytyy ymmärtää kadota heti, ettei saa stalkkerin mainetta päällensä.
Pätee myös netissä. jos olet joskus kokeillut jotakin ja kiinnostusta ei ole, täytyy ymmärtää lopettaa saman palvelun käyttö jossa entinen kiinnostuksen kohde harjoittaa nettiesiintymistä.

Äänestä

Ahaa, palstarakkautta, sitä siis on olemassa ??

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suoraan jos ei kirjoitti:

kiinnosta. Muuten seuraavat teitä stalkaten loppu-elämän, varmasti vaikeuttaa myös kontakteja niiden ihmisten kanssa, joiden kanssa niitä tahtoisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu