tapahtunut Marttilan perukoilla?
Vastaukset 24
- Tilhönen
Sitä mäkin ihmettelen, ku tällee viikonloppusi olis aikaa lukea ja kuulumisia ja kommetoida niit. Marttilalaiset ovat ilmeisesti kylvötöissä, eivätkä ehdi kirjoittelemaan?!
- Nähnyt.
Voishan niitä romuja mennä kattomaan siihen 10; tien viereen ,huoltoaseman pihalle.Jos vielä ovat.Vanha puimuri,traktoreita,joskus autoja,on muuten nostalkiaa !.
- Tilhönen
Täytyypä lähteä ajelemaan ja katsomaan.
- olekaan sitten ehkä
ei varmaan niin
- Muhani Jerimaa
Kuulin uutisist, et kylvöhommist olis viel viitisen prosenttii tekemättä Varsinais-Suomes, et ehkä sit täälki alkaa näkymään kirjoituksia.
- niinkään ole
ei kai
- niin tietystikin
Nythän on karpalonpoiminta-aika. Ehkä ovat uponneet vaan suohon?
- monikaan on
tuskin sentään
- Nähty on
Marttilalaiset makailevat huonokuntoisissa rivitaloasunnoissaan siellä Siwan vieressä, riiheläntiellä. Toinen porukka sitten makailee homeisissa taloissaan (heikosti remontoiduissa) ja juovat Marttilalaisten lempijuomaa, Nallea.
- kaikissa sitä on
ei ole sen kummempaa sielläkään
- sellaista sattuu
Nyt oli sitten eilen ehtoolla Marttilassakin jotain vihdoin tapahtunut. Tumma Mersu oli ajautunut Härkätien varrella kurvista ulos kyntöpellolle sellaista kyytiä, ettei ole nähty miesmuistiin naisista puhumattakaan. Kaikki maallinen omaisuus on levinneenä pellolle. Autosta on irronnut mm. takaluukku, penkki, pyöriä,ovia, laseja yms. lukuisten piruettien seurauksena eikä auton merkistäkään enää tahdo saada selvää. Kuitenkin kuskin mainitaan itse hälyttäneen apua paikalle.
- itsekinliedostamies
se oli lietolainen mies
- niin siinä käy
Alkoholillakin siis oli osuutta.
http://www.auranmaanviikkolehti.fi/uutiset/546174.html
- siinä silloin
no oli
- Kumpulalainen
Muistaakseni joskus tapahtui jotain, en vaan muista enään et mitä.
- muillakaan
harvemmin
- ???
Minkä takia kirjoittelet muiden nikeillä apina?
- no niin tietysti
No voisihan sitä opetella käyttämään kymmensormijärjestelmää, jos on niin viisaasti laiska, ettei viitsi yhdellä sormella hakata monenkaan sanan vastauksia.
- Joulu tulee.
Kun nyt ei kukaan ole laittanut mitään Marttilan sivustolle,niin ajattelin sentään vähän kirjoittaa,elikkä toivotan kaikille sinnepäin : Hyvää Joulua ja Onnellista Uuutta Vuotta 2014,naapurikunnasta !.
- täältä liedosta olen
kiitos samoin jo vähän myöhässä kyllä oikeastaan
- Fuck the problems
Riiheläntiellä on kaunis veekasi Bemari. Sitä ajaa eräs komea isokokoinen jätkä. Taitaa olla Marttilan tavoitelluin nuorimies. Harmi vain, että on tällä hetkellä varattu :) Rivoja jätkiä on kylä pullollaan.
- ollakin se niin
voi asia joo
- Nannukka 90
No ainakin mun mies on tosi komee, vaikka se ei ajakaan bemarilla vaan volvolla. Bemaripojat on aina niin ylimielisiä.
- niinkin
just
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta
https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen271459- 751289
Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔841231Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!
Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m101044Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t1291025- 72926
Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???
LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.87871Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast52722Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok136711Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.86687- 146604
- 28598
Moottoripyöräonnettomuus
Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää54593- 50589
Miten sinä voit?
Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua91577Suomen 4. seksikkäin mies Miika Nousiaisen tilalle - Pitääkö olla huolissaan palaa tv:seen
Suosittu keskusteluohjelma tekee paluun. Tällä kertaa panelistina ei jatka enää Miika Nousiainen, vaan hänen tilalleen t13569- 37558
Uusi ruokapaikka
Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä22556Jos oikeasti haluat mies
Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.94546- 46543