Suomi on rikkaiden hvyinvointivaltio,

jota ylläpitää ja tarjoilee rikkaille tavallinen suomalainen duunari.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Pääomatuloilla ei saisi mielestäni olekelle missään kunnassa. Niistä ei nimittäin tarvitse maksaa kunnallisveroa!

Äänestä

.. .

Äänestä

Suurien rahaluokkien hyvinvoivntivaltio..

Suuret ikäluokat kärsii nälkää ja puutetta...

Äänestä

Liftaaminen turvallista jos esimerkiksi
kantaa vaan mukanaan elintoimintosensoreita ja niitä latauksia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


poiop kirjoitti:

jota ylläpitää ja tarjoilee rikkaille tavallinen suomalainen duunari.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu