Patjojen verhous pks

Hyvää ja laadukasta verhoomoa löytyykö pääkaupunkiseudulta, jolla ei ole kiskurihinnat?
13412
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Verhoomo Vanhan Viehätys, Järvenpää. Olen ollut työn jälkeen tyytyväinen.

Äänestä

Verhoomo Linda Inkoossa on erinomainen. Hän teki verhoilun mm. Finngulfeihin.

Äänestä
  • Ääni Lindalle. Itselleni teki myös hienot patjat.

    Äänestä

Tallinnasta 1/3 hinnalla, Port Noblesser

Äänestä

Verhoilutin Puolassa viime talvena, lähetin omat Alcantaarat, 500€ ompelu 8 tyynyä ja 4 patjaa.

Äänestä

siis kysymyshän oli pääkaupunkiseudulta ?

Äänestä
  • Tallinna lasketaan pääkaupunkiseuduksi. Virossa kannattaa patjat teettää sillä hinta on noin kolmannes suomen vastaavista.

    Äänestä

  • eesti kirjoitti:

    Tallinna lasketaan pääkaupunkiseuduksi. Virossa kannattaa patjat teettää sillä hinta on noin kolmannes suomen vastaavista.

    Niin missä ja kuka Virossa tekee patjoja? Ja voiko luottaa kun porona tekee tilauksen?

    Äänestä

Minä käytin Mauronet-nimistä verhoomoa Helsingissä ja sain hyvää palvelua. Hyvät materiaalit maksaa.

Äänestä

Saisiko osoitetiedot virolaisesta verhoomosta ??

Äänestä

Sanna tekee hyvää työtä Hopeasalmen telakalla. Ja on siis jopa Stadissa, ei vain seudulla.

Äänestä
  • Kallis!

    Äänestä

Kohtuuhintainen ja laadultaan hyvä verhoomo Helsingissä on Verhoomo Malmberg (http://verhoomomalmberg.com/).
Rami teki meille purkkariin petauspatjat standardipatjojen päälle, kyllä nukkuminen maistui muutoksen jälkeen. Yleensä veneiden vakiopatjat sellaisenaan ovat liian ohuita ja kovia. Patjojen alle Rami leikkasi mittojen mukaan 'ilmastointimaton'. Noin 10 mm paksuinen kuituinen muovimateriaali on vähän kuin karhunkieltä, ja päästää ilman kiertämään patjojen alla. Halpa ja toimiva vaihtoehto muille vastaaville systeemeille, kuten erilaiset rimoitukset. Ilmastointimatto on ollut nyt käytössä 7 vuotta tropiikissa, eikä patjojen alle ole tullut hometta (eikä kondenssivettä täälläkään).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Patjat uusiksi kirjoitti:

Hyvää ja laadukasta verhoomoa löytyykö pääkaupunkiseudulta, jolla ei ole kiskurihinnat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu