sata rottaa vaikka muuten köyhä onkin ja kuollut kaiken kukkuraksi lisäksi. Ja muutama korppikin on totta tosiaan siinähän on jo vaikka millä mitalla ja ämpärillä.
Yötä toivottaa palmeroinen Juholle.
Yötä toivottaa palmeroinen Juholle.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Vanhan korpin varjo, varjo naurahtaa yössä vain aavemaisesti.
Lepakot
Laura näin törkeästi toivottaa ihan toisen nimelle eikä pisteille mutta ei halua että menee toivotus väärään savupiippuun.
Naakkapariskunta teki uuden yhdyskuntapalvelusvuoron vanhaan savupiippuumme.
Piti mennä männynoksan kanssa itse sutimaan piippu puhtaaksi.
Polttelin siinä samalla piipullisen verran kiltaa, hyvä aromi.
Putsasin sillä havolla samalla piipun että aromit säilyvät hyvinä.
Lopulta sain naakat pois piipustani kun pössäyttelin ne savuna ilmaan nauttien niin, ah, ihanasta mausta ja savukiehkuroista.
Ennen naapurin setä opetti miten saa tehtyä renkaita, silleen piuhaltamalla kun sätkää poltti sytkällä.
Aika jäbä se naapurin setä, opetti paljon kaikenlaista kivaa.
Ei tehnyt yhtään jäynää, mukavia oppitunteja antoi muummuassa sätkän vääntämisestä käsin ja poltti ilman filsua niitä.
Tosi näppärä.
-Palovaroitus Pyromaanilta ! -