Kaikki ajavat kovaa keskustassa

Mietitääs hetki. Jos kaikki ajaisivat keskustassa 80km/h niin bensankulutus vähenee ja niin myös päästöt
565
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

hankkisit jo harrastuksen tai terapeutin.

Äänestä

Uskomatonta miten jotkut saavat kiksejä pyörittämällä tätä samaa mukavitsiä. Hohhoijaa.

Äänestä

Ei kai sua lehmä ole servattu kun jouduit aloittamaan uuden topicin? Voi harmi.....

Äänestä

Siinä olisi todellakin järkeä. Helsingissäkin pohjois-helsinkiläisen työmatka etelä-helsingistä lyhenisi 20-30 minuutista 3-5 minuuttiin. Lähes tunti enemmän päivässä aikaa perheelle, harrastuksille ym.

Tähänkin olisi ratkaisu olemassa = KESKUSTA TUNNELI !!!
Vaatii vain poliittista tahtoa ja rahaa.

Äänestä

Kyllä nykyisilläkin rajoituksilla pärjättäisiin, kunhan vaan osattaisiin ajaa, eikä esimerkiksi risteyksissä käännyttäessä hidastettaisi, vaan mentäisiin sitä sallittua neljää- tai viittäkymppiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Autoileva nainen kirjoitti:

Mietitääs hetki. Jos kaikki ajaisivat keskustassa 80km/h niin bensankulutus vähenee ja niin myös päästöt

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu