Mahallaan nukkuminen

Onko vaarallista nukkua mahallaan? Olettaisin näin ensimmäistä odotellessani että loppu raskaudesta ainakin ja vaikeaakin nukkua mahallaan. Nukun aina vatsallani ja siksi kyselenkin asiasta.
1136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei se vaarallista ole, luultavasti aika epämiellyttävää jossain vaiheessa. Mutta jotkut kyllä nukkuvat mahallaan aika lopussakin raskautta, näin sanottiin neuvolassa mulle. Itse en tohdi edes kokeilla, rv 32 nyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tätitomera kirjoitti:

Onko vaarallista nukkua mahallaan? Olettaisin näin ensimmäistä odotellessani että loppu raskaudesta ainakin ja vaikeaakin nukkua mahallaan. Nukun aina vatsallani ja siksi kyselenkin asiasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu