Kiti Kokkonen 149cm

viskibassonen

Pituinen n 40 vuotias nainen. onko käynny mitään kouluja ku ilmoittaa ammatikseen NÄYTTELIJÄ vai onko isä ere kokkosen siivellä vieläkin??

30

8612

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuka on kateellinen

      Edesmenneen Ere Kokkosen siivellä eläminen tuskin onnistuu! Kokkonen "pois nukkunut jo", joten Kiti kyllä itse elättää itsensä.
      Onhan noita itseoppineita näyttelijöitä muitakin! Tekemällä ja kokemalla kun oppii parhaiten!
      Mistä tiedät ettei Ere toiminut Kitin mentorina? Erellä kyllä taatusti oli taidot opettaa, vaikka tytärtään!

      • Anonyymi

        Ere isukin perinnöllä taitaa elellä ! Ei ole mitään koulutusta, peruskoulun käynyt, ei muuta.


    • Calvados

      Näytellä Kiti ainakin osaa. Olen monta kertaa ollut Arena-teatterissa katsomassa niitä hauskoja sketsi/lauluohjelmia, missä on ollut mukana. Minkä ihminen pituudelleen voi.

    • Nurkkaan siitä

      Mikä ihme aloittajaa kiristää?

    • Koti Kikkonen

      Itseoppinut näyttelijähän Kiti tosiaan taitaa olla, verenperintönä toki tulee taipumusta alalle äitinsä Titta Jokisen (taitaa olla myös itseoppinut...?) ja isänsä Ere Kokkosen puolilta.
      Kiva esimerkki siitä, että ilman koulutustakin alalla voi pärjätä. Selkeä ääni ja ulosanti myös plussaa.
      Muistan Kitin vielä pienenä tyttönä Turhapurojen lapsirooleissa.

    • jere ja jare

      Kiti on yhtä pitkä ku paksuki. ei sovi TV.n millään lailla.

    • emilie koo

      Kiti ja nina mikkonen ja glaudia ewe samanmoisia kitisijöitä. hyi hyi hävetkää.

    • bOOBOO89

      Kiti Karoliina Kokkonen (s. 4. lokakuuta 1974 Helsinki) on suomalainen näyttelijä ja kirjailija. Hän on toiminut Komediateatteri ARENAN TAITELLINEN JOHTAJA helmikuusta 2010.

      Kokkonen on esiintynyt muun muassa Komediateatteri Arenan revyissä. Hän on esiintynyt sivurooleissa esimerkiksi Vääpeli Körmy- ja Uuno Turhapuro -elokuvissa ja tehnyt joukon äänirooleja.[1] Kokkonen on esittänyt Hevisaurus-yhtyeen neljässä Jurahevimusikaalissa Louhikäärmettä sekä laulanut Hevisauruksen albumeilla Räyh! ja Kadonneen Louhikäärmeen arvoitus kappaleen "Eksynyt metsään".[2] Hän on tehnyt myös graafista suunnittelua ja toteutusta sekä kirjoittanut kolumneja ja salanimellä joitakin artikkeleita. [3]

      Kokkonen on kirjoittanut romaanit Terveisin Karo (Gummerus 2004) ja Purukumi karusellissa (Gummerus 2006) sekä yhdessä Olavi Tikan kanssa lastenkirjan "Hevisaurus ja Sapelihammaslääkäri" (Otava 2013).

      Kokkosen isä oli elokuvaohjaaja Ere Kokkonen ja äiti on näyttelijä Titta Jokinen.

      • Tosi on!!

        Kiti on vuoden kitisijä. olis aika jo aikuistua ja lopettaa kititinä. ärsyttäviä sössöttäjiä suomessa liikaa. kiti.tavja halonen. hautala.elisabeth rehn. tukinaiset.kalinaiste kili kalit. oikke tyhjäpäitä.


    • Jammu vantaalta

      Onkohan kukaan päässy tulille?? vai onkohan kitikin pihtari tyyppi?

    • Keijo mäkelä.

      Kiti on hyvä laulaan. vaikka ei oo mikään missi / äiti tyyppikään??

    • nähty on.

      Suomessa todella paljon noita 40 vee naisia.joilla kansakoulu pohjilla ja eivät ole synnyttäneet omia lapsiaaan. em. näkyvät heidän olemuksessaan ja käytöksessään. ovat semmosia euroopan omistajia.

      • Anonyymi

        Kitillä on peruskoulu eikä mitään muuta koulutusta , joten aika ohutta on osaaminen !

        Pelleksi voi kuka tahansa ryhtyä mutta eipä paljon muuta ole Kitillä annettavaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kitillä on peruskoulu eikä mitään muuta koulutusta , joten aika ohutta on osaaminen !

        Pelleksi voi kuka tahansa ryhtyä mutta eipä paljon muuta ole Kitillä annettavaa.

        Kiti on ylioppilas


    • kissamirri

      Voi kauheeta ku nuita lihapullia kadut täynnä.

    • heteka ,.

      Kiti kitsee ja vinkuu ku junanpilli.

    • okkigaam

      Kiti on nasta gimma ja sellaisena pysyy.
      On loistava näyttelijä oikea estraadi tähti. Monipuolinen ja peittoo varmasti vielä tulevaisuudessa ne nipottajat jotka näkevät ulkokuoren. Ei se pituus ole ongelma hänelle, niin ei se saa olla ongelma ulkopuolisille-kaan.
      maagikko

    • mallityttö

      Kissimirri, kutaleita ihan liikaa katukuvassa.

    • Sexy nainen on

      Panisin.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Mikä ihmeen tähti ?? Reilusti ylipainoinen osaamaton turhuus !


    • Anonyymi

      Aloittajalla lienee trauma oman lyhyytensä ja kouluttamattomuutensa takia? Jo vuonna 2013 ja edelleen sama ongelma tietenkin vuonna 2024.

      • Anonyymi

        Onkohan se sama joka halveksuu peruskoulupohjaisia ja haukkuu kaikkia pelleksi?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onkohan se sama joka halveksuu peruskoulupohjaisia ja haukkuu kaikkia pelleksi?

        ...halveksuu... 😩

        Sut ainakin tunnistaa heti 🤨


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onkohan se sama joka halveksuu peruskoulupohjaisia ja haukkuu kaikkia pelleksi?

        On tämä " halveksuu" tyyppi ehtinyt jo tähänkin ketjuun. Onhan se peruskoulu tänä päivänä aika mitätön suoritus !


    • Anonyymi

      Jonkun mielestä Kiti on lyhyt peruskoulupohjainen pelle ja ennen huutomerkkiä on välilyönti näin ! Ollut jo vuonna 2013 jolloin aloitus tehty ja nyt edelleen vuonna 2024.

      • Anonyymi

        Nimimerkki näyttää olevan "viskibassonen" ja sitten myöhemmin "anonyymi".


    • Anonyymi

      Hyvä näyttelijä, olipa sitten koulutusta tai ei.

      • Anonyymi

        Minusta ei edes hyvä näyttelijä ennemmin julkisuuden pelle. 🤡


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minusta ei edes hyvä näyttelijä ennemmin julkisuuden pelle. 🤡

        Mukava, sydämellinen ihminen! Kauniskin ja herttainen, ihminen, isolla I:llä.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      462
      2848
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      15
      2675
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      272
      1618
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      84
      1204
    5. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      441
      1145
    6. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      63
      1098
    7. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      156
      980
    8. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      41
      938
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      909
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      79
      895
    Aihe