jos hanna on myynyt 490000 levyä englannin kielellä jota on suomessa vaikea myydä niin mitä jos hanna olisi laulanut suomeksi se olis myynyt varrmaan satatuhatta levyä mut hanna voi myydä englannilla ulkomailla levyjä.
mitä olisi myynytkään suomenkielellä?
3
1327
Vastaukset
- masie
on todella hyvin suomessa englanniksi lauletulle levylle. Tosin levyn myynnissä auttaa aikapaljon Idolssin tuoma julkisuus. Mutta seuraavan levyn kanssa voi olla jo vaikemapaa.
Hannaa ei taida saada suomeksi laulamaan sitten millään. - Naikkonen
En ihan usko että joku Hanna Pakarinen on myynyt melkein puol miljoonaa levyä. Tais tulla yls nolla liikaa sinne ja tekstissäkin taisit tarkottaa kymmentätuhatta. Uskoisin että Hanna on myyny melkein viiskyt tuhatta.
- Anonyymi
Radiosta kuului alkuperäinen esitys Penkki puu ja puistotie ja perään soittivat Hannan version. Edellinen soi ihanasta kun taas Hanna jännitti, luki kokoajan varmaan tekstiä, en tiedä ymmärtääkö nuotteja. Ääni ei soinut, loppu aina töksähti. Sama kuin ois lausunut runoa. Kotona voi yrittää laulella vaikeitakin kappaleita mutta ei tarttis levyttää kaikkee. Itsekritiikkiä pliis.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1482553
- 1831826
- 701647
- 921628
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91291- 95989
- 80988
- 72988
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes188894- 67891