mitä olisi myynytkään suomenkielellä?

fani

jos hanna on myynyt 490000 levyä englannin kielellä jota on suomessa vaikea myydä niin mitä jos hanna olisi laulanut suomeksi se olis myynyt varrmaan satatuhatta levyä mut hanna voi myydä englannilla ulkomailla levyjä.

3

1451

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • masie

      on todella hyvin suomessa englanniksi lauletulle levylle. Tosin levyn myynnissä auttaa aikapaljon Idolssin tuoma julkisuus. Mutta seuraavan levyn kanssa voi olla jo vaikemapaa.
      Hannaa ei taida saada suomeksi laulamaan sitten millään.

    • Naikkonen

      En ihan usko että joku Hanna Pakarinen on myynyt melkein puol miljoonaa levyä. Tais tulla yls nolla liikaa sinne ja tekstissäkin taisit tarkottaa kymmentätuhatta. Uskoisin että Hanna on myyny melkein viiskyt tuhatta.

    • Anonyymi

      Radiosta kuului alkuperäinen esitys Penkki puu ja puistotie ja perään soittivat Hannan version. Edellinen soi ihanasta kun taas Hanna jännitti, luki kokoajan varmaan tekstiä, en tiedä ymmärtääkö nuotteja. Ääni ei soinut, loppu aina töksähti. Sama kuin ois lausunut runoa. Kotona voi yrittää laulella vaikeitakin kappaleita mutta ei tarttis levyttää kaikkee. Itsekritiikkiä pliis.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6138
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5607
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2649
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2056
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      124
      1717
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      998
    Aihe