https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/461

1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tämä aloite on saanut kuukauden sisällä ainoastaan 533 kannatusilmoitusta netissä. Netin ulkopuolella kerättyjen allekirjoitusten määrä on puhdas 0, kun emme tajunneet mennä keräämään helppoja nimiä rock-festareille. Eipä silti, ei niille kukaan meistä olisi halunnutkaan.

Tällä vauhdilla lain mukaisessa puolen vuoden keräysajassa allekirjoituksia ehtii kertyä vain 3200, kun 50.000 tarvitaan.

Allekirjoittakaa, please!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hallitus erota kirjoitti:

https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/461
Hallitus erota

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu