Kuis meillä työttömillä persu vastustajilla

tänään menee,onko vielä rahaa kaljaan ja saadanko me täältä seuraa tällekkin päivälle?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Persauki olen,ei tule vielä liksaa.

Äänestä

Miten se kansa noin utelias on? Ettei vain olisi pelkästään persukansa, joka haluaa puuttua joka asiaan?

No, joka tapauksessa: jääkaappi on ladattu täyteen, joten persut joutuvat nyt vain kestämään kritiikin, taukoa ei tule.

Äänestä

Kaljanjuonti on isänmaallista, varsinkin jos se ei ole Tallinnasta roudattua tuontiolutta.

Samalla se on kannanotto EU:n viinintuottajien tukiaisia vastaan.

Sanon minä.

Vihreä ja isänmaallinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kansa kysyy? kirjoitti:

tänään menee,onko vielä rahaa kaljaan ja saadanko me täältä seuraa tällekkin päivälle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu