Muita pakko-oireisia Vaasa-Seinäjoki -alueella?

Minnis

Olen 3-kymppinen ocd:stä kärsivä nainen ja olisi kiva tutustua muihin tästä häiriöstä kärsiviin. Eihän tätä kukaan niin ymmärrä kuin toinen saman ongelman kanssa kamppaileva. :) Elämäni ei toki ole pelkkää ocd:tä ja tykkäänkin käydä vaikka kahvilla tai lenkillä hyvässä seurassa. Minulla ocd esiintyy muuten pääasiassa tarkisteluina ja likaisuuden pelkona. Olisi mukavaa, jos olisit suurinpiirtein saman ikäinen kuin minä. Voin laittaa myöhemmin s-postiosoitteen, jos vaikka joku innostuisi minuun tutustumaan. :)

7

293

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ocd-potilas1

      HEI!

      Meillä on jo Seinäjoella toimiva OCD-vertaisryhmä, joka kokoontuu säännöllisesti Törnävän sairaalan ryhmätoimintojen tiloissa. Nyt on ollut taukoa, mutta seuraavan kerran kokoonnumme keskiviikkona 2.10. klo 12.30-14.00.

      Olet sinne tervetulut!

      • ocd-potilas1

        VIELÄ LISÄYS:

        Oletko Seinäjoelta vai Vaasasta?


      • Minnis
        ocd-potilas1 kirjoitti:

        VIELÄ LISÄYS:

        Oletko Seinäjoelta vai Vaasasta?

        Moi! Asun lähempänä Vaasaa kuin Seinäjokea. Tuohon tapaamiseen en valitettavasti aikataulun takia pääse, kun käyn töissä.


    • laakso...

      Terve

      Minä asun Vaasassa.

      Kärsin kyllä pakkoneurooseista ja onhan tässä muitakin murheita.
      Olen tälle palstalle kirjoitellutkin silloin tällöin,, tosin eri nimimerkillä.

      Siis olen 35 vuotias mies. Olishan se ihan kiva tutustua saman ongelman kanssa kamppailevaan ihmiseen :)

      • Minnis

        Moi! Olisiko sulla jotain sellaista "tunnistamatonta" s-postiosoitetta, minkä voisit antaa? Väsään kyllä sellaisen itsekin kunhan ehdin. :) Millainen elämäntilanteesi muuten on? Pystytkö käymään töissä?


    • laakso..

      Käyn töissä, juuri sieltä tulinkin :)
      Parempaan suuntaan on asiat menneet kuin mitä joskus oli.
      Toki vieläkin on ongelmia vaikka muille jakaa.

      [email protected]

    • Minnis

      Moi! Kirjoittelen sulle kunhan ehdin, tää viikko on vähän kiireinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      153
      11021
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      53
      5269
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2473
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      31
      2169
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1731
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1594
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1280
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1206
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      98
      952
    10. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      916
    Aihe