Aina paskattaa

Ido-59

Mistä mahtaa johtua että ihmiseltä menee puoli päivää paskalla istuessa, tämäkö se on elämän tarkoitus, ei vatta kipiä ole mutta paskaa tulee vähän väliä, aina sit on housutkin pikkasen ruosteessa, meijän kissa teköö just saman kokoisia paskoja, mut se on tyytyväinen....minä en.

Tietääkö kukaan syytä moiseen onkelmaan?

3

1725

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Henna
    • Anonyymi

      Minä olen ihmetellyt samaa, kun sain kuulla omasta diagnoosistani dg. spotify. Lääkärien varmojen tietojen mukaan minäkin käyn paskalla saman päivän aikana kuntosalilla, bussissa, kirjastossa ja myöhemmin illalla ravintolassa. Lääkärien mielisairautta se on tietenkin kuvitella tällaista minun paskalla käymisestä.

      USA:n Fitnesstä oli johdettu tuhannen ihmisen taputuskokouksissa niin suurella antaumuksella, että EU:n Fitneksen johtajasta halusivat levittää juttua paskomisesta. EU:n Fitnesstä on johdettu X-files-tyyliin maailman kansanterveyksiin ja ihmisten terveyteen liittyviä ongelmia ratkaisemalla. Minä lopetin sen, kun kuulin näistä paskajuttujen levittämisistä. Ehkä kaikki ihmiset ovat sairastuneet, kun muut johtavat käsiä taputtamalla toinen toisilleen. Oli varmaan kapitalismia liian monta vuotta niin, että kaikki olivat unohtaneet työn tekemisen tärkeyden. Myös terveyteen liittyvissä asioissa.

    • Anonyymi

      Kun mua alkaa paskattaa, rökäsen paskan käteeni ja heitän paska makkaran tien oheen

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      71
      2772
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      75
      2328
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2178
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      2
      2075
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      5
      1494
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      10
      1439
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      78
      1162
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1070
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1067
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1024
    Aihe