en pysty seurustelemaan

ikuisesti_yksinkö?

Aattelin et pärjäisin yksin ja olisin onnellinen, mutta oon yksinäinen ja masentunu. Jos joku on musta kiinnostunu, torjun ne samantien, ja syy on etten vaan osaa seurustella! Miehen kiinnostus tuntuu mahdottomalta, enkä osaa olla suhteessa millään tavalla... jos joku baarissa on kiinnostunu, oon torjunu lopulta, ku en vaan osaa antaa periks, et mies vois oikeesti tykätä musta.... tästä on tullu ongelma, koska oon huomannu et haluisin miehen, mutta en päästä ketään hiukkaakaan lähelle.... miten voisin kehittää itteeni?

15

2633

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • You are beuty

      Jokainen meistä on sisäisesti kaunis ja kauneushan on katsojan silmissä aina :)
      Aluksi pitää aloittaa ja opetella tuntemaan itsensä sekä lisäämään omaa arvoaan. Jokainen meistä on yksilö ja sen myötä olemme kaikki erilaisia. Sanon tämän vaikka et heti uskoisi: kävely hetket. Siinä kun metrejä tulee poljettua jaljoilla niin aivojen toiminta vilkastuu ja ajatus kulkee. Mieleesi ehkä juolahtaa uusia ajatuksia jotka kumpuavat sisältäsi. Voit hiljalleen alkaa kehittää omaa tyyliäsi, ajattelutapaasi ja ehkä miettiä mahd. opiskeluita tai töihin menoa? Myös meditointi ja joogailu on hyviä kun niissä tutkii itseään sisältä päin.

      Yoga= jooga ja meditation=meditaatio
      http://www.youtube.com/user/yogatic
      Hyviä videoita alkuun katsotavaksi :)

      • Anonyymi

        Hyviä neuvoja, kiitos paljon sinulle 🙏


    • tulee jos on tullaks

      Myös ajan kanssa nuori ihminen voi saada itse luottamusta. Jospa et ole vielä kohdannut sitä oikeaa. Ja ei ole missään määrätty, että pitää olla kumppani. Jos olet sitten onnellisempi yksin.

    • I had the same problem, but I decided to change :DDD last year, and I made many friends and I love them so much.

    • encephalon

      ikuisesti_yksinkö?

      Siis olet mies ja on noloa löytää toinen mies?

      kirjoituksestasi kun ei saa selvää sukupuolestasi

    • nastywhore

      Älä itke Iines..ei oo mitäään helpompaa kuin saada mies..kuinka pitää siitä kiinni onkin sitten eri asia

    • 14+14

      Tuttu tunne!
      Olishan se kiva löytää mukava mies jo kun ikääkin on 25 vuotta.
      Mutta olen sellainen kotihiiri,ja tiedän kyllä että ei mua kukaan täältä tule hakemaan:(
      Mutta mihinpä sitä oikeen yksinään viitsii lähteä ja lisäksi oon niin totaalisen ujo että helmpompaa olla lähtemättä..

      • 7thseeker

        Miksipä et netistä etsisi itsellesi mukavaa miestä? Sellaista joka olisi myös kiinnostunut samoista asioista kuin sinä.


      • 18+10
        7thseeker kirjoitti:

        Miksipä et netistä etsisi itsellesi mukavaa miestä? Sellaista joka olisi myös kiinnostunut samoista asioista kuin sinä.

        Tärkeintä ois samanlaiset mielenkiinnon kohteet. Miehiä tuntuu lähinnä kiinnostavan elokuvat :/ Itellä taitaa olla liian pirteä mies... Mulla sopis joku nörtti tai luova ihminen. Ei muuten mutta kun toinen aina odottaa jotain ohjelmaa eikä ite keksi mitään ellei lähde kodista ulos tai kato leffaa.


    • yksin aina?

      Sama ongelma täällä! Olen 26-vuotias nainen ja asunut reilun vuoden yksinäni. Ennen tätä seurustelin 3vuotta, joista vuoden asuimme virallisesti saman katon alla. Pian yhteen muuttomme jälkeen mua alkoi ahdistaa ja seuraavana kesänä ahdistus oli niin kovaa että ainoa paikka missä ei itkettäny oli töissä kun oli ajatukset muualla ja loppukesästä oli pakko muuttaa pois. Olin seurustellut aiemminkin 20vuotiaana erosin ensirakkaudestani ja sen jälkeen oli jotain pikkujuttuja mutta tuntui että olin omassa kuplassa ja jos joku tuli liian lähelle työnsin hänet pois ja katkaisin yhteydet. Viimeisen eroni jälkeen ei ole seurustelu kiinnostanut.. Pelkään että työnnän seuraavankin miehen pois koska ahdistaa. Kaiken kukkuraksi mulle iski kesällä pienoinen vauvakuume mikä ei ole mennyt vieläkään ohi ja se masentaa entistä enemmän koska pelkään ettei musta oo perustaman perhettä.. Kaikki kaverit seurustelee/ on naimisissa/ saaneet perheenlisäystä. Olen harkinnut psykiatrille menoa mutta luulen että en saa siellä suutani auki..

    • yksin aina?

      Samoja tuntemuksia täällä! Olen 26-vuotias nainen ja asunut reilun vuoden yksinäni. Ennen tätä seurustelin 3vuotta, joista vuoden asuimme virallisesti saman katon alla. Pian yhteen muuttomme jälkeen mua alkoi ahdistaa ja seuraavana kesänä ahdistus oli niin kovaa että ainoa paikka missä ei itkettäny oli töissä kun oli ajatukset muualla ja loppukesästä oli pakko muuttaa pois. Olin seurustellut aiemminkin 20vuotiaana erosin ensirakkaudestani ja sen jälkeen oli jotain pikkujuttuja mutta tuntui että olin omassa kuplassa ja jos joku tuli liian lähelle työnsin hänet pois ja katkaisin yhteydet. Viimeisen eroni jälkeen ei ole seurustelu kiinnostanut.. Pelkään että työnnän seuraavankin miehen pois koska ahdistaa. Kaiken kukkuraksi mulle iski kesällä pienoinen vauvakuume mikä ei ole mennyt vieläkään ohi ja se masentaa entistä enemmän koska pelkään ettei musta oo perustaman perhettä.. Kaikki kaverit seurustelee/ on naimisissa/ saaneet perheenlisäystä. Olen harkinnut psykiatrille menoa mutta luulen että en saa siellä suutani Kaikki kaverit seurustelee/ on naimisissa/ saaneet perheenlisäystä. Olen harkinnut psykiatrille menoa mutta luulen että en saa siellä suutani auki.

    • yksin aina?

      Hups! Oli hankaluuksia lähettämisen kanssa nin tulikin sitten vahingossa kahteen kertaa sama..

    • Anonyymi

      Mätäne kämppääs ja elä uusi elämä seuraavassa elämässä. Thats it !

    • Anonyymi

      Hyvinhän sinulla yli 50 vuotta kestänyt avioliitto oikeasti pelaa...tietenkin kärsivällisen vaimosi ansiosta.
      KD-uskovaisena voisit vähemmän valehella netissä anonyymina.

    • Anonyymi

      en tiedä koska itselläni sama ongelma täällä masennuksen ja syömishäiriön keskellä ja vokottelevan eksän kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      22
      2838
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      10
      1952
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      54
      1811
    4. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      67
      1779
    5. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      1713
    6. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      121
      1684
    7. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      71
      1465
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1245
    9. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1218
    10. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      31
      1198
    Aihe