Soini on ihan pihalla, kun konsensus häämöttää työmarkkinoilla. Vielä pahempi pala on se, että talousvaikuttajat kehuvat hallitusta oikeansuuntaisista päätöksistä rakenneuudistuksessa. Ja kuntauudistuksista luvataan kysyä kansan mielipidettä, ja nuorten syrjäytymisvaaraa yritetään tosissaan vähentää jne. Ei muuta kun lisää pökköä euro-eu:n suuntaan.
Alkaa mennä liian hyvin
evp-persu
252
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mikään ei ole persuilun menestyksen kannalta niin vaarallinen kuin tyytväinen ihminen. Soinistien vihanlietsontapolitiikka tökkii tosiaankin pahasti?
Tämä hallituksen jäljiltä ei ole pelkoa liiasta tyytyväisyydestä kansan keskuudessa.
Omituista, ja yhteistä näille palstalle spämmääville "ex...." on tuo samanlainen hirvittävä Soinipelko ja tarve lytätä kokoajan.
Koskahan ymmärtävät, ettei kyse ole Soinista vaan Suomesta, Suomalaisista ja noiden säilymisestä edes jotakuinkin itsenäisinä ja kohatlaisen hyvin voivina.
Nämä eilaiset "ex...." höpöttäjät, nähtävästi toivovat pääsyä EU;n totaalisen määräysvallan alaiseksi . . . siis onkohan sitten näillä "ex. . . . " natsi-unelmia, sillä Saksahan EU;ta tulee enenevissä määrin johtamaan, mikäli tällainen touhu EU;ssa jatkuu.
Ovatko sittenkin nämä "ex...", jotka niin kärkäästi täällä huutelevat ja Persuja "natsittelevat", sittenkin ns. "piiloNatseja". Touhut ainakin vaikuttaa sellaisilta.