Avoin yliopiston opiskelijabileet?

Annnnrli

Onko avoimessa yliopistossa opiskelevalla mahdollista osallistua kaupungissa järjestettäviin opiskelijabileisiin? Kaveri opiskelee ammattikorkeakoulussa ja on viikonloppuna menossa keskustaan bileisiin jotka ovat sekä yliopisto että AMK opiskelijoille tarkoitettu. Saako avoimen yliopiston opiskelija osallistua tällaisiin tapahtumiin?

5

1311

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niiiiiiiiiiiiiiii

      Kannattaisi kysyä tapahtumanjärjestäjältä eikä täältä.

    • Miekd

      Saahan nohin mennä kuka vaan. Sinne vaan.

    • Jaloviinapullo

      Kotona voi vetää samalla viinaa kun tekee avoimen kursseja helppoa kun kännissähän kaikki sujuu mukavammin jopa opiskelu.

    • haalaripelle

      Saa mennä kuka vain mutta saatat saada osaksesi ihmetteleviä katseita jos esittelet itsesi "opiskelijaksi avoimessa yliopistossa"

    • ettänäiin

      Jep, itse olen avoimessa ja en lähtisi kuin siinä tapauksessa jos joku "oikea opiskelija" mukaan pyytäisi. Tosin silloinkin miettisin, että menisinkö. Ehtii sitä sitten, kun itsekin on oikeasti tutkinto-opiskelija.. : )

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      43
      3054
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      508
      1897
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1870
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      75
      1571
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      17
      1474
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1358
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      25
      1300
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1289
    9. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      104
      1086
    10. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      1083
    Aihe