Joo oisin hankkimassa käärmettä, mut oikeaa lajia ei oo löytyny. (tai on mutta sitä ei helposti saa suomesta) Eli vaatimukset olis tässä:
1. Aloittelijalle sopiva
2. Tykkää näyttäytyä
3. Ei kiemurtele pois kädestä tai pure
4. Ei ole viljis
5. Aika pieni
Jos tiiätte tuohon kuvaukseen sopivan lajin nii kerrottehan :)
Käärmelaji??
4
210
Vastaukset
- ifkflfkkfkfkfk
Kenian hiekkaboa.
1.Kyllä
2.Iltaisin hämärän saapuessa se kaivautuu ylös hiekasta ja tykkää kiipeillä matalissa pensaissa.
3.Ei hirveästi kiemurtele pois kädestä.Kaikki käärmeet voivat purra.
4.Ei ole viljis.
5.Koiras 45cm-60cm naaras noin 90cm - tuoeiolepienikyllä
Olisikohan "racer" sitten, on kuten kalkkaro, mutta myrkytön, erittäin samannäköinen kuin teksasin kalkkaro.
- Käärmemies
Jos olet löytänyt "oman lajisi", ja sitä jopa ON saatavilla Suomesta (vaikka se olisi vähän hankalaakin), niin miksi et hanki sitä? Ei ole mitään järkeä hankkia jotain sinnepäin, jos sinulla olisi mahdollisuus hankkia juuri se mitä haluaisit.
Saako kysyä ikä on tuo oma suosikkisi? - otaracerjossaat
"Rattler", eli teksasin kalkkarokäärme, ja "Racer".... racer voisi olla hyvä jos se mahtuu terraarioon :) Eikä ole myrkyllinen jos puraisee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658