Liian vähän seksiä

Moremore

Heipä hei, täällä olis parisuhteessa elävä nainen joka voisi harrastaa seksiä joka päivä tai vaikka enemmänkin. Tänne kirjoittelen mielenkiinnosta kun oma mies ei ole samaa mieltä. On meillä seksiä se 3-4vko mutta haluaisin enemmän.
Olen aina luullut että miehet on niitä jotka haluaa vaan enemmän :)
Onko tämä teidän mielestänne normaali-tilanne?

15

856

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olen kateellinen miehellesi. Mä olisin valmis joka päivä. Ja vaikka useamman kerrankin

    • sex,sex

      Olet varmaan niin kulahtanu ettei ukkoas kiinnosta

      • Seksiasiantuntia

        Kannattaa vaan sanoo sille miehelle et: Jos sä haluut mun kans seksii niin on sitten turha vaan seisoo siin. Vaatteet pois ja panee mua! Seksi on ihanaa


    • M38M38

      kateeks käy ettei itselläni ole sellaista!!!!!!!

    • Oul(m)

      moi ,meillä ollaan jokailta ja tuntuu että voisin olla usemminkin ,aamuisn ollaan aika tiheään kans ,mut mikään ei haluihini riitä ,ajattelen että jos sais vierasta painaa päivisin.

    • nautintoakaipaava

      Ole onnellinen, kun saat edes niin monesti viikossa!
      Eikä tarvi olla mikää ryhävalas, joitaki miehiä ei vaan tunnu panettavan niinku yleistetään, et miehet haluaa aina... Oon 25v hoikka ja kaunis nainen, naimisissa, ja nyt melkein 1kk mennyt ilman seksiä... Ei oo koskaan ollu näin pitkää taukoa!!

      Miehellä työkiireitä ja kova stressi ja iltaisin niin väsynyt ettei jaksa, vaikka mua panettaa välillä koko ajan. Tuntuu kurjalta, kun tietää, miten moni sen kaveriki mua haluais ja oma mies ei anna :O onko säälittävää ku nainen joutuu vonkaamaan :O !! Ei jaksais enää olla puutteessa, kohta kaikki keinot kokeiltu. Tänäänki ylitöissä, niin ei varmasti jaksa illalla. Pillu sykkii nytkin märkänä joten joutuu varmaan taas turvautuu omiin sormiin... Huoh.

      • mek

        Mies ei ole koskaan niin vasynyt ettei seksiä jaksaisi harrataa koska se rentouttaa ja nuorempana oli hyvä tahti ammulla ennen töihin lähtöä ja töiden jälkeen illalla vielä kerran enne nukkumaanmenoa ja voi tiin tehdä se vaikka 5 kertaa päivässä. Nyt ikää jo yli 50v ja seksiä on oltava 2-6 kertaa viikossa niin hyvä tulee ja tään olen aikoinan naiselleni kertonut ja ei ole hirveesti hanttiin pannut ja se siitä.


      • Oikein tosi

        Onhan tuo helvetinmoinen vääryys että nuorta naista pidetään puutteessa. Ota mies puhutteluun ja kerro suoraan että jos tahti ei muutu niin menee ukko kierrätykseen. Kyllä miehiä löytyy jolle seksi maistuu... myös väsyneenä. Eihän työ saa hallita koko elämää niin että parisuhdekin siittä kärsii.. HUOH!!!


      • Oul(m)

        nautintoakaipaava ,olistpa Oulussa niin alettas seukkaan salaa ,olisit varmaan tyytyväinen kuten minäkin sitten ...Ei tartteis sun sormeilla..


    • Vanhus muistelee

      Ootko arma ettei miehes purkaudu paineistaan muualla, nuorena kyllä mies jaksaa ja laittaa asiat tärkeysjärjestykseen, joista naimisen luonto on asettanut etusijalle.
      Naiminen ei kyllä oo itsestään selvä juttu, siihen pitäs valmistella kummankin osapuolen jo alkuillasta, jotta loppuillasta ois toimintaa

    • jynjj nyj

      3-4 krt/viikko on noin 2 krt enemmän kuin suomalaisilla keskivertopareilla, et eipä tuota noin yleisesti ottaen voi vähänä pitää. Normaalitilanne? Ei ole, koska seksiä on niin paljon.....

    • mistä päin oot? :) mielellään auttasin naista hädässä, ettei tarvii ilman olla ;)

    • auttaja1

      asun porvoos, autan kyllä myös

    • cosky05

      let get in touch

    • jorma 5.5

      Moi.kiinnostaisko mukava,terve isovarust.40v miehen seura päijät-hämeestä? Ota yht..

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      281
      11123
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      132
      6978
    3. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      95
      5653
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      38
      5028
    5. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      52
      4241
    6. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      30
      3849
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      61
      3504
    8. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      32
      3442
    9. Nyt peukut pystyyn

      Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru
      Kannus
      22
      2965
    10. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      74
      2841
    Aihe