Koen olevani nykyisin miehenä jo melko poikkeava, kun en tunne naiseni alapään karvojen haittaavan mitenkään itseäni. Olen käsittänyt että suurin osa kuitenkin ihan vaatii, että ajella pitää ja mieluiten kaikki. Olenko ihan pervo ja jälkeen jäänyt?
Vaaditteko te muut isät että vaimon pitää olla karvaton? Voisitteko olla suhteessa sellaisen naisen kanssa joka ei poista karvojaan?
Oli vaimoltanikin vaadittu karvojen poistamista silloin kun ei oltu vielä tavattu ja hänellä oli eri mies. En jotenkin käsitä.
Haluaako kaikki muut nykyisin jo karvatonta?
Vaaditteko karvattomuutta?
3
340
Vastaukset 3
- kllkuu
Ei halua!
- 15+17
Ensinnäkin, miehet eivät saa vaatia yhtään mitään sellaista. Mikäli molemmille sopii, nin kaikkeahan voi kokeilla.
Karvat ja karvattomuus kulkevat muodin mukaan kuten melkein kaikki muukin tässä maailmassa. Näissä asioissa muotia ei ohjata Pariisista vaan sitä muokkaa pornoteollisuus. Miehet (ja mikseivät naisetkin) ovat kosketuksissa nykyisin pornoon aikaisemmin ja enemmän kuin aikaisemmin (ainahan sitä o ollut, kautta aikojen), mikä on vääristänyt ja hämmentänyt ihmistenkäsityksiä. Esim. karvojen lisäksi anaaliseksi, monet miehet tuntuvat nykyisin kuvittelevan, että sitä voi "vaatia" naiselta itsestäänselvyytenä. - Guh
En vaadi.
Ainoastaan esiteineillä ei ole luonnostaan karvoja, eikä minua lapset kiinnosta seksuaalisesti. Alas kuule äijä ihmettelemään naisen luonnollista kauneutta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 161916
- 86770
- 57751
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?63684- 46623
- 60572
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko71556Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅44537Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35535- 26521