Mustasukkainen epäily vaimoa kohtaan osoittautui todeksi

epätoivoinen isä

kirjoitin aikaisemmin kuinka epäilin vaimoani ja tarkistelin jopa pyykkikorista käytettyjä pikkareita. sain paljon paskaa palautetta mutta kuinkas kävikään.
kaikesta ei teidän irvileukojenkaan kannata päätäänaukoa sillä mustasukkaiselle ihmiselle elämä on ilman teidän naljailuakin yhtä helvetti.

kiitos niille joillekin fiksuille kanssaeläjille asiallisista kommenteista.

Tässä tulee nyt tositarinan loppu.

Nyt se sitten tapahtui. Vaimo jäi rysänpäältä kiinni. Tulin päivää aikaisemmin työmaatkalta enkä tietenkään ilmoittanut, halusin ylättää, toisin sanoen mustasukkaisuudessani todistaa jotain.
Ja niipä niin vaimo huusi ja vikisi vieraan miehen alla, paljastui vaimon esimieheksi.
Ensireaktio oli karhun pesis maila joka heilahti parikin kertaa. siinä meni yö putkassa vittumaisissa fiiliksissä.
Vieras muna siis seikkailut vaimossani jo pidemmaän aikaa.
haukkukaa mustasukkaiseksi hulluksi, naurakaa pienimunaiselle kaverille, luuserille joka ei pysty edes vaimoaan pitämään.
Onko tässä maailmassa enää rehellisiä ihmisiä. vittu mä olen tehnyt kaikkeni sen lutkan hyvinvoinnin eteen. Nyt alkaa jo epäilyttää on ko lapsetkaan omia.
ei jumankavita mies jaksa tallaista.
Minkä helvetin takia ei voi asiasta kertoa kun näyttöä on aikaisemminkin. miksi sen täytyy saatana nähdä omin silmin kun vaimoa pannaan kuin vierasta sikaa.
Ja teille kusipäisille irvailijoille, TOIVOTTAVASTI KOETTE SAMAN KOHTALON NIIN TIEDÄTTE PALJONKO SE NAURATTAA.
Kuinka voi enää luottaa ainoankaan naiseen.Onko teitä luotettavia turvallisia naisia.
Jatkosta en tiedä kuinka jaksan. Mielesä käy tapoja päättää päivänsä eikä se ole kaukana. Mitä mä teen en jaksa enää.
Viimeisenä tekona tein lahjoitus testamentin omistusosuudestani taloomme Lastenklinikan kummeille. siinäpä saa huora kaivaa 200tonnia jos ei aio taloa myydä.
Lapsia kä y sääli mutta en oikeasti jaksa välittää enää.

18

496

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yghjklölkjh

      Et ole terve. Toivon että sinulla on läheisiä, jotka auttavat sinut hoitoon ja ohjaavat terveemmän elämän pariin.

      Kyllä joskut naiset pettää. Ja joskus miehet pettää. Todennäköisyys pettämiseen kasvaa silloin, jos ei luoteta silloinkaan, kun on uskollinen.

      Oletkos ajatellut, että puolisosi oli piiiiitkään sinulle ehkä uskollinen, ja silti joutui kestämään sinun ainaista syyttelyäsi? Etpä ole siinä vaiheessa uskollista vaimoa enää ansainnutkaan...

      Tai kenties hän olikin nainen, joka ei koskaan ole ollut sinulle uskollinen, tai kenellekään muullekaan... Hän ei siinä tapauksessa ole nainen, jonka takia kannattaa ihan liikoja surra. Hoitaa vain fiksusti lasten takia asiat.

      Joka tapauksessa, rauhoutu ja hakeudu terapiaan.

    • iweop

      Toivottavasti lapset eivät ole sinun. Kuka nyt haluaisi isäkseen väkivaltaisen idiootin.

      • jep jep

        Sun mielestä olis pitänyt taputtaa vaan käsiä yhteen ja hihkua onnesta kun sai vaimonsa kiinni rysän päältä?


      • Täh???
        jep jep kirjoitti:

        Sun mielestä olis pitänyt taputtaa vaan käsiä yhteen ja hihkua onnesta kun sai vaimonsa kiinni rysän päältä?

        Onko se pahoinpitelyn ja sekoilun vastakohta?
        Eikö voi käyttäytyä väkivallattomasti koskaan?


    • Tunteet jäässä

      No ensinnäkin minä en ymmärrä sinua. Miksikö?
      Siksi koska minä en ole välittänyt enään vuosiin kenestäkään niin paljon, että olisin mustasukkainen.
      Mutta jos puolisoni jäisi kiinni pettämisestä niin tietysti ottaisin heti eron, minullekin se olisi ainut oikea ratkaisu, saisin vapauteni takaisin.
      Eikä meillä ole edes yhteisiä lapsia jotka joutuisivat kärsimään.

      Yritä sinä kuitenkin, silloin kun voimia löytyy, huolehtia lastesi voinnista. He ovat kuitenkin syyttömiä äitinsä tekoihin. Älä tee nyt mitään peruuttamatonta!
      Elämä tulee vielä voittamaan sinunkin kohdallasi, löydät vielä jonkun joka on rakas ja uskollinen.

    • parempaan vaihtanut

      Tartuit pesäpallomailaan?
      Olet sekopäinen hullu ja jos exäsi on yhtään viisas hän tekee kaikkensa pitääkseen lapset kaukana sinusta. Todennäköisesti hakkaisit heitäkin joku päivä.
      Toivon että mustasukkaiset ihmiset pysyisivät yksin, heille kun ei kelpaa uskolliset eikä uskottomat puolisot, kaikenlaisten elämä on vain tuhottavaksi luotu.

    • ...

      Oletko suunnitellut kirjailijan uraa? Olihan tuossa fantasiaa. :)

    • hae apua

      Todella ikävää, että noin on käynyt. Kirjoitin sinulle edelliseen ketjuusikin. Toivoin, että hakisit apua. Toivon sitä edelleen.

      Jos kerran tuollaisen testamentin olet tehnyt, niin kiinnostaisi kuulla, miten perustelit siinä lasten jättämisen vaille lakiosaansa. Ihan vain yhtenä kysymyksenä.

    • epätoivoinen isä

      lastenlakiosasta en pääse enkä ehkä haluakkaan mutta muijan huoran laitan kärsimään rahallisesti

      • kleoz

        Sehän on vain tyytyväinen, kun pääsee sinusta. Ei se todellakaan ole kärsimystä, jos pääsee hullusta hakkaajasta eroon, vaikka menettäisi rahaa.


    • ....karseeta

      Käsittämättömiä ihmisiä täällä, huh huh. Jos aloittaja olisi nainen joka on käräyttänyt miehensä, olisi jopa miehen murhaaminen ollut oikeutettua.
      Mutta ei, nyt tässä haukutaan tämä petetty osapuoli....kyllä suomalaiset naiset on kamalia, oikeesti.

      • parempaan vaihtanut

        Sanoisin silloin täysin samaa. Juttusi kertoo enemmän sinun asenteesta.


    • Miukunen....

      Olen todella pahoillani puolestasi.

      Ymmärrän täysin tunteesi. Olen ollut pettäjä ja myös petetty. Jos olisin yllättänyt mieheni rysän päältä, en takaa mitä olisin tehnyt. Olisin voinut siinä tunnekuohussa käyttää vaikka pesäpallomailaa.

      Nykyjään minä luotan mieheeni ja mieheni luottaa minuun. Me pystyimme jatkamaan, mutta töitä se vaati. Asuimmekin erillään välillä. Uskollisia naisia ON olemassa. Sinun täytyy uskoa ja jaksaa. Hae keskusteluapua, sinä tarvit sitä.

      Olet saanut paljon ilkeitäkin vastauksia. Minä en usko että olet hullu, vain petetty ja katkera. Voimia aloittajalle kovasti.

    • rthjkkhh

      Ettekö te pöljät tosiaan tajua, että tää on pelkkä trolli. Ap on tylsistynyt ja kirjoittelee lämpimikseen ja ääliöt vastailee sille aivan tosissaan.

      • pöllimys

        Mitä sillä on väliä onko trolli vai ei ? Tällaisia tapauksia on pilvin pimein, joten hyvä vaan, että niistä puhutaan. Monille tällaiset sadut, jos tämä nyt satu edes onkaan, ovat kuitenkin totisinta totta ja omassa elämässä tapahtuvaa.


    • Anonyymi

      ei ole luotettavia naisia olemassakaan. naiset kaipaa tutkitusti paljon seksuaalista vaihtelua ja yksi mies ei koskaan riitä. en naisten kanssa halua olla, he ovat vitsejä. mutta ennen kaikkea he ovat likaisia huoria.

    • Anonyymi

      Jos asia on kuten kerroit niin todella ikävää. Mutta ei kai nyt aikuinen mies voi sentään käyttäytyä kuten sinä teet.
      Näitä tapahtuu koko ajan ja usein kun puoliso on mustasukkainen turhasta niin toinen alkaa kyllästymään ainaisiin epäilyihin ja lopulta on uskoton kun siitä jo on haukuttu koko ajan vaikka on ollut uskollinen .
      Ja ei se avioliitto kaadu munan kokoon , ainoastaan usein juuri epäilyihin turhasta kuka jaksaa aina selitellä missä on ollut ja kenen kanssa .
      Mene psykiatrin puheille , ja lopeta epäilemästä sitäkin että josko lapset ovat sinun, sillä kyllä he sinun ovat sen tiedät itsesekkin.
      Ehkä terapia auttaa sinua ymmärtämään hieman omaakin osasi asiassa, ja kun nyt näin on niin ero on paras , koska näytät hoitavan asioita väkivallalla . Se voi painaa vaakakupissa paljon kun tulee kyse lasten olemisesta sinun luonasi .
      Kokoo ittes

      • Anonyymi

        Se on jo eronnut aika päiviä sitten, aloitus 10 vuoden takaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Järkyttävä tieto Purrasta

      Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.
      Maailman menoa
      225
      4767
    2. Näin asia on

      Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k
      Ikävä
      23
      3510
    3. Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan

      Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E
      Maailman menoa
      267
      2035
    4. Taas varoitusta lumesta ja jäästä

      Ai kauhea! Vakava säävaroitus Lumi-/jäävaroitus Varsinais-Suomi, Satakunta, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa,
      Maailman menoa
      8
      1902
    5. Aavistan tai oikeastaan

      tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast
      Ikävä
      38
      1257
    6. Mistä erotat onko joku kiinnostunut vai muuten mukava?

      Voi sekaantua yleiseen ystävällisyyteen vai voiko?
      Suhteet
      161
      1219
    7. Poliisi tahtoo pääsyn 4 miljoonan suomalaisen sormenjälkiin.

      https://www.is.fi/digitoday/art-2000011009633.html Tämä sormenjälkiin poliisin pääsy on erittäin tärkeä rikollisten kiin
      Maailman menoa
      104
      994
    8. Sulla on upeat pakarahalihakset

      todella hyvä muoto...
      Ikävä
      30
      797
    9. Uskotko että halaatko

      Kaivattuasi koskaan vai et?
      Ikävä
      61
      767
    10. Tiistaipäivää pakkastakin on

      Hyvää päivää huomentakin. Olin vähän kaupungilla käymässä 😊❤️🌞❄️☕
      Ikävä
      176
      750
    Aihe