Taipaleen hotellista vanhustalo

Kuulemma joku yksityinen taho alkaa kunnostamaan Taipaleen hotellia vanhusten hoitokodiksi. minusta loistava idea. paikka on kaunis ja siellähän on valmiina jo uima-altaat ja kuntosalit ja kaunis luonto ympärillä. Nyt sopisi Varkauden kaupungin/Navitaksen antaa rahallista alkupääomaa tähän loistavaan hankeeseen sillä tämä jos mikä tuo verotuloja Varkauteen!
13413
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Homeongelmatkin taitavat olla jo valmiina odottamassa.

Äänestä
  • Niin ne odottaa, vaikka rakentaisi uudenkin hoitokodin. Nykyään kun ei rakenneta muuta kuin homerakennuksia, typerien EU energiasääntöjen takia. Hyvänä esimerkkinä Louhirinne 1.

    Äänestä

No kukaan järkevä ei enää Taipaletta kunnosta! tai no ehkä siihen voi joku ryhtyä jos kaupunki on taas maksumiehenä....

Äänestä

Tehdään siitä casino, yksikätisiä rosvoja ja muita hedelmäpelejä koko pytinki täyteen. Kyllä viihtyy eläkeläisetkin.

Äänestä
  • Minä, minä tässä PerSuista, hei!
    Meitän eläkeläiset ei tyyty homeluolaan. Me rakennellaan vaan Kotkanpesiä valtion rahoilla. SäätiöitetäänTimolle loput rahat. Mitä te veronmaksajat meitille maksatta.
    Ykskätisiä en tiedä mutta losmoja taitaa olla.

    Äänestä

Ehdottomasti täytyy ottaa maahanmuuttajia täyteen koko paikka. Laitetaan ensin lautasantennit katolle ja älytelkkarit huoneisiin. Ei kai sitä kukaan tapahtumista pimennossa ala oleen.
Näistä moniosaajista sistten kehittyy Varkauteen työnantajia sekä nettoveronmaksajia.
Ei yhtään pöljempi ajatus vai mitä, työttömät paperimiehet.

Äänestä

sehän paikka on niin kypsä, että jos potkasis seinään niin kaatuisi kun ei sitä paikkaa ole huollettu aikoihin eikä siellä ole ollu lämmitystä ja sitten se kuullemma on vuokratontilla

Äänestä

Hotelli pitää laittaa suojelukohteeksi. Sillä on niin suuri historiallinen arvo, koskaniin moni pk-5 projektin aikana alkuun saatetuista varkautelaisista sai alkunsa juuri noissa hotellihuoneista.

Äänestä

Oiskohan tässä kumminki sotkettu hotellit keskenään,eikö se Joutsenkulman kiinteistöön oo tulossa se hoitokoti?

Äänestä

tiitinen teki varkauden parhaimmat hometalot,itse olen ollut tekemässä tätä tärkeää työtä.nopeasti ja halvalla kun ei kuulu rakentamiseen...

Äänestä

jauhelihakeitto

Äänestä

Milloin Taipaleen horelli avataan uudelleen?
Oon kuullut huhuja että kohta avattais.

Äänestä

prismaan citymarket

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kirjastossa kuulin kirjoitti:

Kuulemma joku yksityinen taho alkaa kunnostamaan Taipaleen hotellia vanhusten hoitokodiksi. minusta loistava idea. paikka on kaunis ja siellähän on valmiina jo uima-altaat ja kuntosalit ja kaunis luonto ympärillä. Nyt sopisi Varkauden kaupungin/Navitaksen antaa rahallista alkupääomaa tähän loistavaan hankeeseen sillä tämä jos mikä tuo verotuloja Varkauteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu