"Parvekepoikia" taas liikkeellä

Erikoisin oli pari viikkoa sitten Kuopiossa tapahtunut kahden suomalaismiehen tuplahyppy parvekkeelta asfalttiin.

Näitähän on..."parvekepoikia"...tulee mieleen olisiko jotenkin "rohkaistu" tai jopa avitettu...nyt tämä:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013090417451074_uu.shtml
362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No noita ei ainakaan isät sieltä parvekkeilta heittele tai pakota hyppäämään,kuten erään rauhanuskonnon edustajilla on tapana.Samoin sillä porukalla on tapana myös silpoa pikkutyttöjen alapäitä,ja aina väliin hirtellä homoja nosturin nokkiin - ihan laillisesti.

Jostain syystä tuota porukkaa viherpunaiset rakastaa.

Äänestä
  • Onko ev.lut. rauhanuskonto kun parvekepojat ovat sen uskonnon edustajia?

    Äänestä

Moni parvekepoika kuvitellut ettei soinismia pääse pakoon kuin kuolemalla?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Outo laji kirjoitti:

Erikoisin oli pari viikkoa sitten Kuopiossa tapahtunut kahden suomalaismiehen tuplahyppy parvekkeelta asfalttiin.

Näitähän on..."parvekepoikia"...tulee mieleen olisiko jotenkin "rohkaistu" tai jopa avitettu...nyt tämä:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013090417451074_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu