eliikäs tuli eilen saatua piikki kortti ja nyt ois aikokut myös ostaa sellainen 125cc niin onks niissä kaikissa huollot jonkuin tunnin välein vai on jossai kilometrien mukaan huollot ?
huollot
7
170
Vastaukset
- .,,.
EXC tunti
DUKE kilometri - kotaripoika
vaiha mäntä 5 tunnin välein ja öljyt 50h
- ajotapa
Riippuu miten ajaa, käyttääkö kaasua, kiusaako kytkintä tai laahaako jarrua. Itse ajoin männällä 24tkm!
- taidat olla peikko
varmaan epämukavaa, itse ajaisin paljon mieluummin millä tahansa ajoneuvolla, enkä suinkaan männällä.
ps. jos nyt tosissaan puhutaan niin kukaan ei ole niin rauhallinen kuski että pääsisi kisapiikillä 24 tkm samalla männällä, kun jo matalaviritteisempi yamaha dt vaatii uuden männän n. 10 000km välein. - revi siitä ;)
taidat olla peikko kirjoitti:
varmaan epämukavaa, itse ajaisin paljon mieluummin millä tahansa ajoneuvolla, enkä suinkaan männällä.
ps. jos nyt tosissaan puhutaan niin kukaan ei ole niin rauhallinen kuski että pääsisi kisapiikillä 24 tkm samalla männällä, kun jo matalaviritteisempi yamaha dt vaatii uuden männän n. 10 000km välein.Se pyörä olikin täysitehoinen (27hv) DT125R, jonka mittariin vuodessa ajoin 32tkm. Samat kuormitukset ovat kaikissa vastaavissa koneissa, jos et huipputehoja käytä.
Tuo on ihan matematiikalla todennettavissa! - peikkotytölle
taidat olla peikko kirjoitti:
varmaan epämukavaa, itse ajaisin paljon mieluummin millä tahansa ajoneuvolla, enkä suinkaan männällä.
ps. jos nyt tosissaan puhutaan niin kukaan ei ole niin rauhallinen kuski että pääsisi kisapiikillä 24 tkm samalla männällä, kun jo matalaviritteisempi yamaha dt vaatii uuden männän n. 10 000km välein.Taas joku pilkun viilaaja, joka ei muuhun pysty!
- VaajaToukka
Tuolla on joitakin vinkkejä aloitteleville motoristeille.
http://vaajatoukat.omasivu.fi/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567785Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675871Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615370Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515263Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084602Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1072303Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e31166Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41155Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371006Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko43954