Koiralle nimeksi Järjestyksenvalvoja?

vai voiko tuollaista nimeä tulevalle palvelus koiralle antaa?
658
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

miksi ei voisi? Nimihän on omistajan päätettävissä. Jos todella haluat kulkea pusikoissa koirasi päästyä karkuuun, järjestyksenvalvoja...järjestyksenvalvojaa, huhuu, tule mamin luo, tule pian, saat nakkia, niin siitä vain.

Äänestä
  • No kai toi on nimi siinä missä joku muukin erikoisempi.. Varmaan tosta sitten joku lyhyt versio käytössä, ei kukaan jaksais noin pitkää huudella. Kai toi vois toimia, jos koira on todella pienikokoinen, jollekin rotikalle imho huono nimi. Chihuahualle olis just nappi.

    Äänestä

  • Rytöjaakko kirjoitti:

    No kai toi on nimi siinä missä joku muukin erikoisempi.. Varmaan tosta sitten joku lyhyt versio käytössä, ei kukaan jaksais noin pitkää huudella. Kai toi vois toimia, jos koira on todella pienikokoinen, jollekin rotikalle imho huono nimi. Chihuahualle olis just nappi.

    Piti vastata ap:lle.

    Äänestä

vigilante

Äänestä

Haha repesin , AIKA noloa järjestyksenvalvoja... tulee heti mieleen et siel on taas yks munanjatke,,,,huoh!

Äänestä

Järjestyksenvalvoja?? Et oo tosissas :D Toivon että oli provo...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jo melko iäkäs henki kirjoitti:

vai voiko tuollaista nimeä tulevalle palvelus koiralle antaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu