Olin 16 vuoteen asti kristitty. isäni oli siuntiona lappajärven seurakunnassa. Kävin kavereiden kanssa usein kirkossa. Pelasimme siellä Nintendoa ja flirtailimme tyttöjen kanssa. useasti putsasimme osan kirkon kolehdista ja rahat menivät tarpeeseen. On vain sanottava, että lappajärven seurakuntalaiset olivat pirun sniiduja sen suhteen, mitä kolehtihaaviin laittoivat.
Rippikoulun jälkeen pyhäisin kävimme krapularyypyllä ehtoollisella. Pappi perhe tuttu, niin antoi aina kunnon huikat, koska tiesi minulla olevan kankaisen.
Sitten luin koraania ja huomasin muslimien voivan pitää 4 vaimoa. Muslimilla aina vaihtopimpsa käytettävissä.
Päätin ruveta muslimiksi. Nyt olen 21 vuotias ja minulla on 4 vaimoa. Tietysti niitä ei voi laillisesti Suomessa pitää, mutta kaikkien kanssa lapsi ja sossu elättää lapset, vaimot ja minut.
Yhdestä akasta otin eronkin jo otin toisen nuoremman tilalle.
Islamissa on sekin hyvä jos ei muija rupea nopeasti tottelemaan, niin sille voi rauhassa antaa turpaan.
Islam on rauhan uskonto. Minä saan olla rauhassa kotona, missä neljästä kodissa sitten olenkin. Akka hoitaa kakarat ja pitää turpansa tukossa, kun minulla on pää kipeä.
Islam kieltää alkoholin, paitsi jos Allah ei näe dokaamistasi. Minä otan aina brenkkua aina piilossa klitsussa.
Nyt on kaksi akoista tiineenä taas, niin saadaa lisää kelasta ja sossusta rahaa. Elintaso nousee. Islam on Suomessa elintaso uskonto.
Minä suosittelen Islamia Suomessa muillekkin.
Pojan kuuluu olla muslimi.
5
192
Vastaukset 5
- my way
Samaa mieltä
- Abdullahille Siitos
KIITOS Jussuf(se sama) lyhyestä elämäkerta katsauksestasi !!
Mitä ihmettä sä selität idiottii? Allah sua auttakoot, oot iha sairas mies!
Miten edes kehtaat puhua tuohon malliin uskonnoista? tai islamin uskonnosta?
Taidat olla sekopää joka hakkaa naisia, ja haluu vaa istuu kotona ja pummia rahaa sossuilta lasten avulla. huh huh kaikkea sitä kuulee ja näkee. Itse olen muslimi eli uskontoni on Islam, ja olen ylpeä siitä. En ikinä suostuisi miehen vaimoksi jos hänellä jo olisi muita vierellään tai että mies hakkaisi minua? ei tule kuuloonkaan. Olet tainnut kyllä keksiä oman uskonnon. Säälin sinua!
ISLAM KIELTÄÄ ALKOHOLIN, JA ALLAH NÄKEE KAIKEN!
Pystytko juomaan salaa itselstäsi? no et, eli et Allahiltakaan!
Oot kyllä kunnon juntti!- jussuf (se sama)
eihän allah näe yöaikana tapahtuvaa homoiluakaan.ja tuo ap viesti on monen somalimiehen elintapa suomess.
- tällä elämällä ?
Ikä: 17 amkiic
Syntymäpäivä: 3.12.1995
Sukupuoli: Nainen
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 641066
Miten yksi ihminen
Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,421003Olet lihonut kuin pullataikina
Olet lihonut kuin pullataikina. Et ole yhtä kaunis kuin aikaisemmin. Oletko ryyppäämässä käynnyt joka ilta?65955Kyllä on ihmisillä paha olla
Harmi, kun se pitää kipata toisten niskaan. Noh, huhuhan kertoo, että koko palsta on menossa kiinni. Pitäneekö paikkan151746- 57694
Festivaaliko?
Ei kunnon valoja tai mitään rakenteita, amatöörien puuhastelua äänentoistoa myöten.Yksi soittotaitonen bändi! Luisia kyl29619- 40605
Ammoniakkivuoto
Oliko tämä Kiantaman tehtaalla? Ei heitä huonot uutiset Kiantamaa kiertämästä. Pitäsikkö jo laittaa lappu luukulle ja mu16557Mies viimeinen viestisi..
Minkä verran panostit? Oliko jotain kokreettista. Pyysitkö treffeille? Ilmoititko halusta tavata? Epämääräisiin ei mon109527- 92495