Onko jotain monitorihommia, jossain valvomossa istuu, ei tarvitse muuta tehdä?
Sopiiko vartijan homma laiskalle?
Miten on
17326
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ei öle. Laiskoille ei ole mitään töitä. Pysy kotona.
Kyllä vain kuin nyrkki silmään ja jos olet hiukan väkivaltainenkin ja haluat vapaa aikanasi uhoilla läheisillesi siitä että olet vartia niin paikka on sinun.
Vartijan vaimo et todellakaan ole. Kukaan vanginvartija ei ottaisi vaimokseen ääliötä, joka ei osaa edes kirjoittaa vartijaa oikein.
Sunlaisille saatanan lusmuille pitäs antaa remmiä perseelle. Vittu minun aikaani tehtiin sentäs töitä! Muistan seittekytluvulla että silloin tuntui jo että olen ollut koko elämäni töissä. Vittu et vituttaa tollaset keskenkasvuiset (juuri saanut paperit ammattikoulusta) perseenreijät, jotka ei jaksa puurtaa yhteiskunnalle. Perkele syö sitten sormes jos ei se raha kiinnosta. Susta ei olisikaan vartiaksi. Ja täs puhuupi sellainen jonka siel pitäisi istua paraaikaa.
Eikö vartijan homma ole lähinnä istuskelua, katsoo vähän vankien perään, hyvin rentoa hommaa? Yö, ilta ja viikonloppulisien ansiosta palkka on hyvä kun ottaa huomioon ettei juuri mitään tarvitse tehdä.
Niin sehän on justiin sitä laiskan runkkarin hommaa. Istua vaan ja kyylää vankeja. Ei kuule ole. Meinaatko että kun tulee tappelu heidän kesken, niin sä vaan istut ja katot niitä. Vittu että oot tyhmä jätkä. Vartian hommiin kuuluu yleinen ovien lukossa olon tarkastaminen, yö kävelyt ja loppu yöstä ehkä se istuminen. Luulet saavasi rahaa pelkästä istumisesta? Ja ylipäätään jos haluaa vaan tota duunia ja siinä vaan istumista niin on kyllä täysin motivaatioton laiskamato.
Eikös Suomen vankiloissa tappelut ole aika harvinaisia? Eikä niihin tietenkään yksin mennä, pitää odottaa että puoli tusinaa kollegaa on paikalla ja sittenkin on taustalla "reservissä". Tottakai sitä välillä pitääkin kävellä, muuten perse ja jalat puutuu.
Kai siellä on talon puolesta tietokoneet jotta voi netissä surffailla, ei tarvitse mistään pienestä älypuhelimen näytöstä tihrustaa?
Harvinaisia? Veljeni poika oli vartiana mikkelissä vankilassa ja voin sanoa, että se oli jokapäiväistä työtä puuttua tappeluihin. Raiskaajoita perkele täynnä koko helvetin laitos. Sai itsekkin välistä miettiä tarkkaan miten painii 3 kanssa samaan aikaan. Eli en usko että olisi sulle mieluisinta hommaa jos tähtäät istumiseen.
Jokapäiväistä, milloin muka? Nykyään vankilat on osastoitu, raiskaajat ovat omalla osastollaan. En minä yksin mihinkään tilanteeseen menisi, pitää odottaa että on riittävä ylivoima. Se on työtä, ei mikään painikisa.
Joo, valvomossa istut ja pelaat pelejä ;-D. Välillä käyt syömässä, ja välillä pelaamassa biljardia, välillä pelaamassa sählyä.. Rentoa hommaa.
Tylsää hommaa tyhmien ihmisten seurassa.
seksisuhteet vankien kanssa kompensoivat alhaista palkkaa, eli homoilu työpaikalla on ns. palkanlisää vartijoille (sitä oikeasti tulisi verottaa ansiotulona).
verolle vaan! Pamput nusauttelee kymppitonnien edestä miehiä verovapaasti!
vartijat eivät ole homoseksuaaleja!!! yhtäkään en tiedä ja olen ollut pamppuna jo 20 vuotta
Vartijan työssä on nykyään alituinne kiire. Ei kerkeä tekemään edes perushommia.
Nosta se perse penkistä välillä..
Kiire, mikä ihmeen kiire?! Tuo on pahimpia valheita mitä ole kuullut pitkään aikaan.