Kun katselemme yhdessä telkkaria ja...

Olenko ainut?

Katsomme miehen kanssa televisiota ja alaston, seksikäs nainen tulee ruutuun ja niin edelleen..päässä kiehuu ja joka paikassa kiehuu..en halua sanoa mitään mutta aina sen sanon ' Siinä sulle nainen' ja mies katsoo kyllästyneenä että 'mitä tuo taas skitsoilee'...jos sanon samaa miehistä, sanoo että ihan ok..uskoisko?

10

679

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyökkipsykaa :-)

      Sanon ystävällisesti, en piruilemalla.
      KuvailemaI kertoo huonosta itsetunnosta.
      Suosittelen pääsemään siitä ylitse.
      Mieti kysymyksiä mikä siinä aiheuttaa sinulle huonon olon? Oletko fyysisesti tyytymätön itseesi?

      • Olenko Ainut

        Veit sanat suustani. Kiitti vastauksesta.


    • Olenko Ainut

      P.s. Ei ollut helppo tänne kirjoittaa ko. aiheesta ja näin monta miinus pistettä..ihan kuin en itse tietäisi miten typerä olen...mutta siksi kirjoitin tänne koska aiheena on mustasukkaisuus.

    • kohtalotoveri2

      Et ole ainut.

    • terapeutti1

      siis ihan sairasta. huh huh. menkää terapeutille. toivottavasti kun ette ole kotona niin miehenne kahtoo pornoo ja runkkaa niille naisille. olis teille ihan oikein.

    • Itsearvostusta pelii

      Kyllä se kertoo huonosta itsetunnosta yleensä.ei tunne itseään tarpeeksi viehättäväksi,kropaltaan ja sisimmältään,että uskoisi toisen rakastavan ja hyväksyvän sellaisena kuin on.Tavallaan "nostaa" toisen korkealle jalustalle,ja uskoo tämään ansaitsevan paljon paremman.Piikittely ei kuitenkaan auta,vaan suora puhe ja ennenkaikkea pyrkimys päästä eroon huonosta itsetunnosta.Opettele arvostamaan itseäsi ja hyväksymään itsesi sellaisena kuin olet.Muuten suhde ei toimi.Ja ole armollinen itsellesi.Nykypäivänä meille tyrkytetään vain tietyn muotoista ja mallista naiskuvaa,joka on seksikäs ja upea,jopa sairastaessaan tai herätessään.Kuva on täysin väärä ja suurin osa näistä "jumalattarista" on normaaleita naisia,kun riisutaan pois maski ja kaikki teennäinen yltä.Joka kuvakulmakin on hiottu näissä leffoissa tosi tarkkaan.Älä käytä kallisarvoista aikaa turhaan vertailuun,vaan keskity omiin hyviin puoliisi.Niihin kumppanisi on ihastunut.Turhalla mustasukkaisuudella tapat suhteen ennenpitkään varmasti.Ja jos tarvitset apua,hae sitä.

    • ihailen kaikkia

      yhdessä.

    • tytön tyllerö

      Onhan se väärin et tv on täynnä muokattuja alastomia naisia. Miehiä ei ole juuri koskaan. Kestääkö miehet sen jos oma nainen katselee tosi isoja ja lihaksikkaita miehiä alasti kokoajan? Siksihän ne naiset on alasti että miehet kattois.

    • Olenko ainut

      Sanotaanko näin...minua on sanottu kauniiksi esim. ravintoloissa (harvoin kyllä enää käyn) ja kehuttu rintojani, yksi mies halusi maalata minut kerran...ei ole kyse siitä, että tuntisin itseni huonoksi vaan mieheni käytös aiheuttaa sen, että tunnen niin. Aika hassua...kerran hän sanoi baarissa (menin toiselle puolelle ostamaan drinkin) jälkeenpäin "Oli mahtavaa nähdä, kun miehet kuolasivat sinua"...kuka tässä loppujen lopuksi pelaa tätä hommaa, kysyn minä? P.s. En ole mikään itseensä rakastava *haluan huomiota* persoona, liian vanha jo siihen...

      • Olenko ainut

        -Mutta miehet..te osaatte kyllä pistää naisten itsetunnon alas halutessanne.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      185
      2583
    2. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      39
      2458
    3. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      58
      2139
    4. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      108
      2093
    5. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      70
      2044
    6. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      40
      2030
    7. Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)

      Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la
      Sysmä
      64
      1411
    8. Onko sulla jotain

      Suunnitelmia?
      Ikävä
      126
      1215
    9. Poistettuun aloitukseen

      Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei
      Suhteet
      24
      1127
    10. Vaikeneminen

      Tylsää kun nainen meni kuoreen 🫤
      Ikävä
      55
      978
    Aihe