Katsomme miehen kanssa televisiota ja alaston, seksikäs nainen tulee ruutuun ja niin edelleen..päässä kiehuu ja joka paikassa kiehuu..en halua sanoa mitään mutta aina sen sanon ' Siinä sulle nainen' ja mies katsoo kyllästyneenä että 'mitä tuo taas skitsoilee'...jos sanon samaa miehistä, sanoo että ihan ok..uskoisko?
Kun katselemme yhdessä telkkaria ja...
10
726
Vastaukset
- kyökkipsykaa :-)
Sanon ystävällisesti, en piruilemalla.
KuvailemaI kertoo huonosta itsetunnosta.
Suosittelen pääsemään siitä ylitse.
Mieti kysymyksiä mikä siinä aiheuttaa sinulle huonon olon? Oletko fyysisesti tyytymätön itseesi?- Olenko Ainut
Veit sanat suustani. Kiitti vastauksesta.
- Olenko Ainut
P.s. Ei ollut helppo tänne kirjoittaa ko. aiheesta ja näin monta miinus pistettä..ihan kuin en itse tietäisi miten typerä olen...mutta siksi kirjoitin tänne koska aiheena on mustasukkaisuus.
- kohtalotoveri2
Et ole ainut.
- terapeutti1
siis ihan sairasta. huh huh. menkää terapeutille. toivottavasti kun ette ole kotona niin miehenne kahtoo pornoo ja runkkaa niille naisille. olis teille ihan oikein.
- Itsearvostusta pelii
Kyllä se kertoo huonosta itsetunnosta yleensä.ei tunne itseään tarpeeksi viehättäväksi,kropaltaan ja sisimmältään,että uskoisi toisen rakastavan ja hyväksyvän sellaisena kuin on.Tavallaan "nostaa" toisen korkealle jalustalle,ja uskoo tämään ansaitsevan paljon paremman.Piikittely ei kuitenkaan auta,vaan suora puhe ja ennenkaikkea pyrkimys päästä eroon huonosta itsetunnosta.Opettele arvostamaan itseäsi ja hyväksymään itsesi sellaisena kuin olet.Muuten suhde ei toimi.Ja ole armollinen itsellesi.Nykypäivänä meille tyrkytetään vain tietyn muotoista ja mallista naiskuvaa,joka on seksikäs ja upea,jopa sairastaessaan tai herätessään.Kuva on täysin väärä ja suurin osa näistä "jumalattarista" on normaaleita naisia,kun riisutaan pois maski ja kaikki teennäinen yltä.Joka kuvakulmakin on hiottu näissä leffoissa tosi tarkkaan.Älä käytä kallisarvoista aikaa turhaan vertailuun,vaan keskity omiin hyviin puoliisi.Niihin kumppanisi on ihastunut.Turhalla mustasukkaisuudella tapat suhteen ennenpitkään varmasti.Ja jos tarvitset apua,hae sitä.
- ihailen kaikkia
yhdessä.
- tytön tyllerö
Onhan se väärin et tv on täynnä muokattuja alastomia naisia. Miehiä ei ole juuri koskaan. Kestääkö miehet sen jos oma nainen katselee tosi isoja ja lihaksikkaita miehiä alasti kokoajan? Siksihän ne naiset on alasti että miehet kattois.
- Olenko ainut
Sanotaanko näin...minua on sanottu kauniiksi esim. ravintoloissa (harvoin kyllä enää käyn) ja kehuttu rintojani, yksi mies halusi maalata minut kerran...ei ole kyse siitä, että tuntisin itseni huonoksi vaan mieheni käytös aiheuttaa sen, että tunnen niin. Aika hassua...kerran hän sanoi baarissa (menin toiselle puolelle ostamaan drinkin) jälkeenpäin "Oli mahtavaa nähdä, kun miehet kuolasivat sinua"...kuka tässä loppujen lopuksi pelaa tätä hommaa, kysyn minä? P.s. En ole mikään itseensä rakastava *haluan huomiota* persoona, liian vanha jo siihen...
- Olenko ainut
-Mutta miehet..te osaatte kyllä pistää naisten itsetunnon alas halutessanne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998