Katsomme miehen kanssa televisiota ja alaston, seksikäs nainen tulee ruutuun ja niin edelleen..päässä kiehuu ja joka paikassa kiehuu..en halua sanoa mitään mutta aina sen sanon ' Siinä sulle nainen' ja mies katsoo kyllästyneenä että 'mitä tuo taas skitsoilee'...jos sanon samaa miehistä, sanoo että ihan ok..uskoisko?
Kun katselemme yhdessä telkkaria ja...
10
676
Vastaukset
- kyökkipsykaa :-)
Sanon ystävällisesti, en piruilemalla.
KuvailemaI kertoo huonosta itsetunnosta.
Suosittelen pääsemään siitä ylitse.
Mieti kysymyksiä mikä siinä aiheuttaa sinulle huonon olon? Oletko fyysisesti tyytymätön itseesi?- Olenko Ainut
Veit sanat suustani. Kiitti vastauksesta.
- Olenko Ainut
P.s. Ei ollut helppo tänne kirjoittaa ko. aiheesta ja näin monta miinus pistettä..ihan kuin en itse tietäisi miten typerä olen...mutta siksi kirjoitin tänne koska aiheena on mustasukkaisuus.
- kohtalotoveri2
Et ole ainut.
- terapeutti1
siis ihan sairasta. huh huh. menkää terapeutille. toivottavasti kun ette ole kotona niin miehenne kahtoo pornoo ja runkkaa niille naisille. olis teille ihan oikein.
- Itsearvostusta pelii
Kyllä se kertoo huonosta itsetunnosta yleensä.ei tunne itseään tarpeeksi viehättäväksi,kropaltaan ja sisimmältään,että uskoisi toisen rakastavan ja hyväksyvän sellaisena kuin on.Tavallaan "nostaa" toisen korkealle jalustalle,ja uskoo tämään ansaitsevan paljon paremman.Piikittely ei kuitenkaan auta,vaan suora puhe ja ennenkaikkea pyrkimys päästä eroon huonosta itsetunnosta.Opettele arvostamaan itseäsi ja hyväksymään itsesi sellaisena kuin olet.Muuten suhde ei toimi.Ja ole armollinen itsellesi.Nykypäivänä meille tyrkytetään vain tietyn muotoista ja mallista naiskuvaa,joka on seksikäs ja upea,jopa sairastaessaan tai herätessään.Kuva on täysin väärä ja suurin osa näistä "jumalattarista" on normaaleita naisia,kun riisutaan pois maski ja kaikki teennäinen yltä.Joka kuvakulmakin on hiottu näissä leffoissa tosi tarkkaan.Älä käytä kallisarvoista aikaa turhaan vertailuun,vaan keskity omiin hyviin puoliisi.Niihin kumppanisi on ihastunut.Turhalla mustasukkaisuudella tapat suhteen ennenpitkään varmasti.Ja jos tarvitset apua,hae sitä.
- ihailen kaikkia
yhdessä.
- tytön tyllerö
Onhan se väärin et tv on täynnä muokattuja alastomia naisia. Miehiä ei ole juuri koskaan. Kestääkö miehet sen jos oma nainen katselee tosi isoja ja lihaksikkaita miehiä alasti kokoajan? Siksihän ne naiset on alasti että miehet kattois.
- Olenko ainut
Sanotaanko näin...minua on sanottu kauniiksi esim. ravintoloissa (harvoin kyllä enää käyn) ja kehuttu rintojani, yksi mies halusi maalata minut kerran...ei ole kyse siitä, että tuntisin itseni huonoksi vaan mieheni käytös aiheuttaa sen, että tunnen niin. Aika hassua...kerran hän sanoi baarissa (menin toiselle puolelle ostamaan drinkin) jälkeenpäin "Oli mahtavaa nähdä, kun miehet kuolasivat sinua"...kuka tässä loppujen lopuksi pelaa tätä hommaa, kysyn minä? P.s. En ole mikään itseensä rakastava *haluan huomiota* persoona, liian vanha jo siihen...
- Olenko ainut
-Mutta miehet..te osaatte kyllä pistää naisten itsetunnon alas halutessanne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1124727Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1834469Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1141895- 4031691
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331462Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61179Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3671172- 731087
- 721039
- 92978