Raimo Helminen on kooveen kasvatti.

Ilvekseli

Raimo Helminen on kooveen kasvatti.Raimo Helminen on kooveen kasvatti.Raimo Helminen on kooveen kasvatti.Raimo Helminen on kooveen kasvatti.Raimo Helminen on kooveen kasvatti.Raimo Helminen on kooveen kasvatti.Raimo Helminen on kooveen kasvatti.Raimo Helminen on kooveen kasvatti.Raimo Helminen on kooveen kasvatti.Raimo Helminen on kooveen kasvatti.Raimo Helminen on kooveen kasvatti.Raimo Helminen on kooveen kasvatti.Raimo Helminen on kooveen kasvatti.Raimo Helminen on kooveen kasvatti.Raimo Helminen on kooveen kasvatti.Raimo Helminen on kooveen kasvatti.Raimo Helminen on kooveen kasvatti.Raimo Helminen on kooveen kasvatti.Raimo Helminen on kooveen kasvatti.Raimo Helminen on kooveen kasvatti.Raimo Helminen on kooveen kasvatti.

11

281

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ilvekseli

      Niinhän se on. on säälittävää että joku joukkue pitää "Jumalanaan" toisen seuran kasvattia, esim Tapparalla Janne Ojanen on Tapparan oma kasvatti.

      Todella säälittävää että joukkue ei pysty kasvattamaan omaa "Jumalaansa".

    • on surkeaa touhua

      Viitsitkö katsoa , ketä on Ilveksen junnuvalmentajia,ja kuka on valmennuspäällikkönä , niin ei tarvitse ihmetellä. Materiaalia on aina ollut Ilveksessä riittävästi.

    • Viki ja Reiska

      Ovatko kaikki Raimon hienot saavutukset merkityksettömiä, koska hän on joskus nassikkana pelannut KooVeessa? FACEPALM, on teilläki halvat huvit

      • ilmaisnakki

        Ei ole, mutta Ilveksen on turha mainostaa omana junnunaan koska sitä se ei ole, ihme väkee noi Ilvekselit kun palvovat toisten pelaajia.


    • Sjövipillenakkia

      Jokos jollekkin on selvinnyt oliko se ilvekselin henkilö Marko Sjövippi joka sai takaapäin jokeria hanuriinsa siinä KHL-mainoksessa? Siitä mihin kyseisen tapauksen mällit lensivät, on oikein äänestyskin järjestetty ilvesfoorumilla.

    • Takkuturkki4

      Aikoinaan olin KooVee-fani. Risto Jalo, kaikkien aikojen mahtavin taitopelaaja meni Ilvekseen. Miksi ei olisi mennyt.

      Olisiko Ripan pitänyt pysyä KooVeen divarijoukkueessa?

      Jos Janne Ojanen olisi omannut edes 10% Helmisen taidoista, niin hän olisi Tapparassa jumalasta seuraava ja niin tuntuu olevankin.

      Raimo Helminen ja Risto Jalo ovat parhaat mansehyökkääjät koskaan.
      Huvittaa nämä katkerat Tapparahöpöttäjät.

      Totuus tekee kipeää.

    • Sjövippi

      Niin, totuus tekee kipeää, Raimo Helminen on Kooveen junnu.

    • paavo l

      so what

    • ipappa.

      Mä näin kun veropetos-Helminen antoi kerran lätyn takatolpalle.

    • Takkuturkki4

      "Niin, totuus tekee kipeää, Raimo Helminen on Kooveen junnu."

      Jos olisi mennyt Tapparaan...

    • axl rose

      Ilves>Raimo Helminen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      191
      12902
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      51
      6666
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      150
      6302
    4. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      86
      4649
    5. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      67
      4592
    6. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      62
      4149
    7. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4092
    8. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      21
      3951
    9. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      98
      3852
    10. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      91
      3607
    Aihe