Normaalia kaupunkielämää tuollainen

Nuoriso lähtee yöllä liikennöimään, ja poliisin autojen äänet kuuluu :)

Mökillä ollessa ei ole hirveitä, saa olla kunnolla lepäämässä rauhassa, korkeintaan joku metsästäjä koputtaa kiväärillä ikkunaan: jaa tulit käymään, tervehtien.
257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kapakoihinki mennä vasta puolenyön tietämissä?
Ei ole tullu visiteerattua kapakoissa, mutta joskus porukkaa kuskannu niihin, niin jotain tähän aikaan olleet kytskää vailla.

Äänestä

Juu, tolleen se menee.
Meikäkin on ainoastaan tätä nykyä yksityisauotnkuljettaja baareihin ja kapakoihin.
Mukavahan noita miehiä on kuskailla.
Ei siinä mitään.
Ja radiosta tulee iskelmää ja juttu luistaa muutenkin, siis ilman radiota.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joopajoopajoopa kirjoitti:

Nuoriso lähtee yöllä liikennöimään, ja poliisin autojen äänet kuuluu :)

Mökillä ollessa ei ole hirveitä, saa olla kunnolla lepäämässä rauhassa, korkeintaan joku metsästäjä koputtaa kiväärillä ikkunaan: jaa tulit käymään, tervehtien.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu