Partolantien hylätyn talon historia?

marilammi74

Kukaa tietää kummitustalon historian? 68 rakennettu hulppea omakotitalo, joka on sammaloitunut. Ikkunoista kun kurkkaa sisään, niin siellä on päiväpeitot ja vauvankehto paikoillaan, kukat kuivaneet ja keittiötavaroita. Partolantie 4-6 eli kyllä se olisi saatu myytyä, jos joku sitä olisi myynyt. Onko asukkaat hävinneet avaruusaluksen mukana?

4

1322

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jätä rauhaan

      Todennäköisintä on, että nykyinen omistaja asuu jossain muualla, eikä ole kiinnostunut myymään sitä. Tai sen omistaa perikunta, josta osa ei halua tunnesyistä myydä. Suomen maaseuduilla on tuhansittain vastaavia tapauksia.

      Toisten omistamien paikkojen tonkiminen ja ikkunoista kurkkiminen tällaisissa paikoissa ei ole yhtään sen fiksumpaa, kuin missään muissakaan yksityisissä pihoissa.

    • Asukas B

      Ettäs kehtasit kytätä klasista sisään, juuri kun olin sukupuoliyhdynnässä vaimoni kanssa, sitten lerpahti. Ensi kerralla tule soittamaan ovikelloa niin esittelemme sinulle taloa mielihyvin.

    • Anonyymi

      On nyt remontoitu ja myynnissä. Ilmoitus etuovi.comissa.

      • Anonyymi

        Miljoonatalo.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      156
      8037
    2. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      96
      3954
    3. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      112
      3827
    4. 55
      3323
    5. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      41
      2670
    6. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      53
      1814
    7. Yliajo Heinolassa

      Mikä ihme ihmisiä vaivaa nykyään? Vähän ensin kähistellään nakkikioskilla ja sen jälkeen kostoksi murhataan autolla! Voi
      Heinola
      43
      1671
    8. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      306
      1645
    9. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      11
      1551
    10. Kauhea ikävä iski

      Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko
      Ikävä
      18
      1428
    Aihe