En ole vieläkään löytänyt itselleni sopivaa kisahevosta, joten haluaisin tehdä ITSE sellaisen. Mutta jos kopioin (tekijän luvalla) hevosen kuvan, voinko suoraan majoittaa sen jonnekkin talliin ja keksiä sille syntymäajan, luonteen, koon yms. ?
Voiko näin tehdä?
Kertokaahan miten itse teette omia keksiäminne heppoja!
t. Polle höperö!
yksi kysymys..
1
69
Vastaukset
- ---
Virtuaalihevosen voi aivan hyvin keksiä itse. Voit myös tehdä itse itsellesi tallin tai voit kysyä majoittaako joku toinen talli sinun hevosen (tällöin hevosen tiedot lisätään kyseisen tallin sivuille).
Kaikki virtuaalihevosethan on jonkun keksimiä. Jos "syntyy" varsa, silloin yleensä tamman omistaja keksii varsalle tiedot.
Itse yleensä mietin ensin hevosen rodun ja ulkonäön, sitten keksin hevoselle nimen ja iän ja tarkemman luonteen. Lopuksi etsin sopivan kuvan (jos ei löydy täysin sopivaa, saatan muuttaa tietoja sen verran että hevonen sopii jonkin kuvan hevoseen).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1024487Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/743821227- 1861052
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1091032Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna85921Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47901- 64891
- 64856
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk11852Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64826