Pommittamalla maan raunioiksi ja tappamalla satojatuhansia ihmisiä? Mitä sen jälkeen? Roskajoukot tappaa, raiskaa, ryöstää Assadin kannatajat ja kristityt.. Sitten ne alkavat sotia keskenään vallasta. Libyän toisinto. Libyan Kafdavin murharetken teki nato. Hyötykö Ranska, mikä oli pääpäsmäri. Maa sekasin ja raunioina..
saako Obama roskajoukot valtaan
Syyriassa!?
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Suomesakin joukko kusipää lusereita kannattaa Obaman murhaiskua, mutta miksi?
Obaman kiihotuspuhe sotaan? Munas taas itsensä. Hyökkäys Syyriaan lisää vain vihaa jenkkejä kohtaan ja paineita terroriin!
"Samaan aikaan ääri-islamilaiset saavat yhä enemmän jalansijaa kapinallisten riveissä. Syrian Observatory for Human Rightsin mukaan terroristijärjestö al-Qaidaa lähellä olevat islamistit tappoivat viime viikolla Lääkärit ilman rajoja (MSF) -avustusjärjestölle työskennelleen kirurgin"
Obama ei häiriinny kapinalisten karmeista ihmisoikeusrikoksista, raiskauksista, kidutuksista,murhista, ryöstöistä.. Haisee Obaman touhu!
Obaman sotainto? Vain kapinaliset valtan ja ne sa tehdä mitä vain
Ketään ei kiinosta kapinalistenhirmutyöt.. Pomittavat siviilejä, EU:N antamilla aserahoilla varmaan.. Obaman tuella. Obama vain vainoaa laillista hallitusta ja haluu roistokapinalliset niskanpäälle murhaamaan.
YK mukaan kapinalilsrositot syylistyny kammottaviin raakuuksiin!
Täälläki joku läyhäpää huuta lisää syyrialaisten verta!
Obaman hallinto on monen kertaan selvästi ilmoittanut, että ei halua ratkaista sotaa. Onneksi USA on maailman omatunto, joka on kertonut, että kaasuaseen käyttöä ei sallita. Väitteesi satojen tuhansien ihmisten tappamisesta on järjetön. Käytännössä USA voisi tuhota esim. tutka-asemia.
Kaikki asemat on vapaaehtoisin ihmiskilvin suojattu. Ei ilman uhreja mennä. Satoja tuhansia kuolee Obaman hyökkäyksessä. Nyt se aseistaa kapinallisia murhaaman loput, kun ensin heikennetään hallituksen voimaa.. Mikä on vaikea käsittää?
Mitä tekee Iran? Mitä vastaiskuja Asari? Kaos alkaa..
Ei tule helppoa Kaddafin murhaa, minkä nato teki.
Miljoonia syyrialaisia, että saa Assadin polvilleen. Yli 22 miljoonaa on syrian kansa. Ne voi ampuu takasi,vaika valkoisentaloon ja Obanannekerinaama venähtää..