Kuka on kuka?

Mää ole ollu Eetla ja fisu ja tiäs mitä. Nii ja sit Ruuneperiki.

Kertoka mul huamen totuus!

6

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En tiedä mitä kellekin olet, minulle olet ystäväni Kai, suomi 24 sp. Kalle Artturi. Palstanimimerkiltäsi Ruuneperi.

      Kyllä täällä voi saada identiteettikriisin monikin, joita arvuutellaan hakuammuntana:D

      Ihmetellyt olen joskus aikanaan, miten minäkin olin milloin aleksandrovits, görgyi ja pari muutakin, mutta korjailin aikani, enkä siitä traumoja viitsinyt ottaa.
      Uusien kannaltahan se on harmillista, sekoittaahan se jonkin verran, mutta eiköhän valtaosalle ole selvää kuka olet:D

      PS. Huomenna on ikkunoiden pesu täällä, kattoikkunoita myöten ( ötököitä on putoillut niissä), joten en ehdi huomenna osallistua, ennenkuin illemmällä, tultuani kaupungilta.

      Nuku hyvin ihan omana itsenäsi!

    • Kiitos asiallisuudestasi.

      Palstan viihtyvyyden kannalta on tuo loputon arvuuttelu, kuka kukin on, on lähes hirvittävä.

      Palsta siis jatkuu samanlaisena, epäviihtyisänä kirjoituspaikkana, vaikka se voisi yltää paljon parempaankin.

    • 1212121234

      älä valita niinkuin olisit joku kiveen lintattu

    • jjoutava

      Onko se välttämäti sillon hyvä jos se on kallearthurrin mielestä hyvä. Ja yltää parempaankin, hataraa toivetta. Virhe on siinä että täällä ollaan liian omaseurasia silloin tämmönen alottelija ei kehtaa kirjotella mitään. Kolomas on tämä kaupallisuus joka sallii tämmöisen virheellisyyven jatkua jolloin täällä on päässyt näitä päsmäreitä kasvamaan.

    • tätä mieltä

      Oikeassa olet monesti joutavoinen, pitää vain yrittää ymmärtää näitä yksineläjiä. Ei ne ole koskaan voineet kehittää niitä taitoja, joita perheelliset joutuu oppimaan, toistensa huomioon ottamisessa.

      Sanoi hän R sentään kuin norsu, kärsikäämme toisiamme, heh.
      Älä ihmeessä lopeta kirjoitteluasi, palsta ei olisi sama ilman joviaalia huumoriasi, ja muutakin elämänkokemustasi Joutavoinen hyvä!
      Kanssasi lopettaisi moni muukin silloin.

      • rituliini_38

        Ruuneperi on tuttu ja turvallinen nimi,vaikka olenkin yrittänyt monta kertaa sinua kammeta yli laidan,niin aina olet ylös noussut.
        Nyt huomaan,kuinka paha minulla oli olla sen paineenalla,jonka mieheni sairaus aiheutti.Purin sitä tuskaani täällä ja niitä paineita palstalla.Minulla oli elämä ihan hukassa,minuus senmyötä samoin.Olen alkanut nähdä asioita aivan toisessa valossa,siinä myönteisessä,jospa se siitä vielä kirkastuis toi Aman elämän tähtitaivas ja positiiviset virtaukset alkaisivat saada vallan.
        Joutavoinen on yksi hyvä tyyppi myöskin saitilla,anna palaa ja kerro kuinka sinulla nuoruus hupenee.
        Oli ilo osallistua tähän skabaan,sain muuten pöytäkoneenikin korjuusta ja johan kirkastui ja musakin kuuluu,kuin orkesterista konsanaan


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      136
      2031
    2. 121
      1425
    3. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      326
      1187
    4. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1170
    5. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      63
      1122
    6. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      0
      1112
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      141
      1099
    8. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1079
    9. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      947
    10. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      98
      935
    Aihe