KARMAN LAKI, TOTEUTUUKO ?!?

Karman laki tarkoittanee jotain sellaista, että jos tekee toisille jotain pahaa niin sen edestään löytää ja Karma osuu lopulta omaan nilkkaan..

Mielestäni Tuxun kohdalla tämä Karman laki toteutui ns. oppikirjan mukaisesti, sillä muistatte varmaan kun Tuxu kävi kovistelemassa Artoa kuvaajan ja jonkun toisen miehen kanssa. Tuxu vaati Artoa luovuttamaan avaimet ja sen llisäksi haukkui vielä Artoa kaikin tavoin. Nyt joku päivä sitten Karma lopulta toteutui ja Tuxun isä vaati vuorostaan Tuxua luovuttamaan Jollaksen asunnon avaimet ja Tuxu häädettiin pois.

Näin Tuxun isä:

http://www.hymy.fi/uutiset/tuksun-isa-kirjoitti-taas-avoimen-kirjeen-palauta-kodin-avaimet-sunnuntaina-alkaa-tilatko-johannaa-keikoille

Näin Tuxu aiemmin:

http://www.youtube.com/watch?v=DD2f_4cTaME




OPETUKSENA ON, ETTÄ KOHTELE MUITA KUTEN HALUAISIT
ITSEÄSI KOHDELTAVAN, ETTET KOHTAA KARMAN LAKIA KUTEN TUXU!






.
31665
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Johannan mielestä syy on Artossa, Mediassa, Ikessä, Udissa, Urbanissa, Mikassa, koulutuslaitoksissa, yhteiskunnassa, Näädissä, EU:ssa, Valtioissa, Maanosissa ja maailmankaikkeudessa, jotka kaikki ovat hänen upealle glamourelämälleen vain kateellisia. Johannan Juristi tulee laittamaan ehkäpä kaikille kansoille ja ihmisryhmille haasteen, jossa vaaditaan tuntuvia rahallisia korvauksia.

Äänestä
  • Kuusi vuotta vankeuttakin maksimissaan ja ainakin satatuhatta euroa on maksettava.

    Äänestä

KARMA (WIKIPEDIA)

Sanalla karma (sanskritia, devanagari: कर्म; 'teko', 'toiminta'; paaliksi kamma) tarkoitetaan yleensä buddhalaisuudessa, hindulaisuudessa ja jainalaisuudessa esiintyviä syyn ja seurauksen toimintaa kuvaavia oppeja. On huomattava, että karman merkitys eri uskonnoissa poikkeaa toisistaan.

Näiden oppien mukaan jokaisen elävän olennon nykyinen olotila on suoraa seurausta menneisyydessä tehdyistä teoista. Karma on näiden tekojen alati muuttuva summa

Äänestä

Urbaani on muuten ollut melkoisen hiljaa? Ei tullut oikeuteenkaan tukemaan kviiniä?Eikä ole huudellut mitään sieltä ruotsinpuolelta saatikka ehdittanut kviinille pakoa ruotsiin?

Äänestä

Mistä tuo vimma taikauskoon?

Äänestä

Tuksuhan sanoo olevansa aina uskova kristitty, joten tässäkin asiassa sekoilee pahan kerran, koska "Karma" ei kuulu kristinuskoon.

Äänestä

Tuksu oli 10.9.2013 Helsingin käräjäoikeudessa pukeutuneena:

* kumisaappaisiin
* verkkarihousuihin
* pinkkiin, hupulliseen huppariin
* aurinkolaseihin. Kädessä oli sininen ”Louis Vuitton –muovikassi.”

http://www.youtube.com/watch?v=aG6O01xd6Y0

Rouva videolla kysyy: "Miten sä olet tääl tänään noin glamourisesti pukeutunut?"

Äänestä

Helsingin käräjäoikeus 10.9.2013, tapaus Tukiainen vs Länsman. Ratkaisu annetaan 25.9. klo 14 kansliapäätöksenä. Syyttäjä Miska Kuoppala vaatii:

* Tukiaiselle 6 kuukautta ehdotonta vankeutta pahoinpitelyistä, ja
* Länsmanille lyhyttä ehdollista vankeutta pahoinpitelystä

Äänestä

Veikkaan että Tunkin kosto omalle isälleen tulee olemaan jotain todella inhottavaa.

Äänestä
  • Rankempaa kuin tämä Facebook-kirjoitus? Tuksu 15.9. katkaisi välit:

    "Katkaisen kaikki välini isään. Tämä on tosi surullista, mutta pakko tehdä. En voi enää lukea sitä son-taa mitä sataa päivittäin. En ikinä anna anteeksi tätä.

    Haista pas-ka Markku Tukiainen!!!!!!!!!

    Olisit edes arvostanut kaunista vaimoasi SIKA!!!!!!!”

    Äänestä

  • Tuksu 10.9. aikaisin aamulla isälleen Markulle:

    ”Vihaan sua ja nyt uskallan sanoa sen ääneen!!!!! En halua olla missään tekemisissä enää sun kanssa, äiti ottaa eron!!!!!! Vihaan sua!!!!!!!!”

    Äänestä

  • Tuksu & isän tekstiviestit (fb-kirjoitus 17.9. aamuyöllä):

    ”Joudun hylkäämään oman isäni, tekstiviestit ovat niin sairaita etten kykene enää antamaan niitä anteeksi. Olen tosi pahoillani.”

    Äänestä

Tämä The Karma Cafen mainos on suoraan Tuksulle:

http://aijaa.com/WBYNC1

Menis tonne keikalle, jos uskaltaisi!

Äänestä

Karman laki toteutuu Tuksulle, joka on sättinyt kaikki muut suomalaiset naiset harmaiksi, polkkatukkaisiksi kurttunaamoiksi, jotka tekevät työtä, jolla ei ole tarkoitusta ja josta polkkatukat saavat "jotain vähäistä palkkaa."

Samaan aikaan, Tuksun ulkonäön rapistuessa rajusti, hänellä rahaa ei ole jäänyt säästön, vaan kaikki on tuhlattu. Lisäksi keikkamyynti on nuupahtanut. Paha, paha...

Äänestä

Tunkilla kestää kunto vielä, vaikka Kuusankoskella oli sammuminen lähellä.

Keikasta tuli pujupäätili, kun ylimääräinen yöpyminen, dokaaminen ja taksikyyti stadiin otetaan huomioon.

Äänestä

Kyllä se karman laki just näin menee,että omaan nilkkaan kilahtaa.. Entinenkin likka meni maalta kaupunkiin ja tuli muutaman viikon pääsä kotona käymään ja isä alkoi patistamaan heinäpellolle avuksi haravoimaan..Likka oli niin hienoa että, ja ihmetteli suureen ääneen haravan nähtyään että mikä se tuokin on joka tuossa maassa rötköttää??? Polkaisi piikkien päälle ja siinä samassa haravan varsi pamahtikin otsaan.."Katos, haravan per-kelehhän se onkin " tuumasi likka ja alkoi haravoimaan...

Äänestä

Seiska raportoi 25.9.

”Johanna Tukiainen sai tuomion: 45 päivää vankeutta!

Helsingin käräjäoikeus antoi tänään tuomion tapauksessa, jossa sekä Johanna Tukiainen että Arto Länsman olivat vastaajana ja asianomistajana.

Käräjäoikeus käsitteli syyskuun alussa Tukiaisen ja Länsmanin käsirysyä.
Syyttäjä vaati Länsmanille lyhyttä ehdollista vankeutta pahoinpitelystä.
Tukiaiselle puolestaan syyttäjä vaati kuuden kuukauden ehdotonta tuomiota.
Helsingin käräjäoikeus antoi asiasta kansliapäätöksen keskiviikkona 25. syyskuuta.

Tukiainen tuomittiin 45 päivän ehdottomaan vankeusrangaistukseen.
Tuomio tuli kahdesta pahoinpitelystä ja haitanteosta virkamiehelle.
Pahoinpitelyt tapahtuivat vuonna 2011. Tukiainen voi valittaa käräjäoikeuden päätöksestä, joten tuomio ei ole vielä lainvoimainen.

Jo toinen ehdoton vankeustuomio!

Oikeus katsoi, ettei sakkorangaistus ollut Tukiaiselle riittävä. Vankeustuomioon vaikutti myös se, että Tukiainen on aiemmin tuomittu useista pahoinpitelyistä sekä muista rikoksista ehdollisiin vankeusrangaistuksiin. Tukiainen tuomittiin viimeksi toukokuussa pahoinpitelystä 60 päivän ehdottomaan vankeusrangaistukseen.

700 euron korvaukset!

Länsmanin kohdalla oikeus hylkäsi pahoinpitelysyytteen. Tukiaisen kohdalla kaatui myös yksi pahoinpitelysyyte. Sekä Tukiaisen että Länsmanin korvausvaatimukset toisiaan kohtaan hylättiin. Tukiainen tuomittiin kuitenkin maksamaan Länsmanille vahingonkorvaukseksi kivusta ja särystä sekä muusta tilapäisestä haitasta korkoineen yhteensä 700 euroa.”

Kuva istuntosalista kirjoitus: http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Johanna-Tukiainen-sai-tuomion-45-paivaa-vankeutta/1018437

Äänestä

Kuinka monta vuotta Tuksulla on vielä edessä ,jos ei saa apua.............

Äänestä

Iltalehti 25.9.13

”Johanna Tukiaiselle 45 päivää vankeutta

Ilkka Kanervan tekstiviestikohusta julkisuuteen noussut tanssija-laulaja Johanna Tukiainen on tuomittu 45 päivän ehdottomaan vankeuteen Helsingin käräjäoikeudessa tänään.

Tuomio tuli vuonna 2010 tapahtuneesta haitanteosta virkamiehelle sekä kahdesta vuonna 2011 tapahtuneesta pahoinpitelystä. Pahoinpitelyn kohteena oli Johanna Tukiaisen entinen mies Arto Länsman.

Oikeuden mukaan Tukiainen oli lyönyt Länsmania toisella kerralla samppanjalasilla, toisella kerralla viinilasilla päähän. Tukiainen kiisti syyllisyytensä pahoinpitelyihin, mutta myönsi haitanteon virkamiehelle tapahtuneeksi. Tukiaisella on viikko aikaa ilmoittaa mahdollinen tyytymättömyys käräjäoikeuden ratkaisuun.”

Linkki: http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013092517532349_uu.shtml

Äänestä
  • Metropoli 25.9.2013

    ”Johanna Tukiaiselle lisää vankeutta!

    Johanna Tukiainen oli tänään oikeudessa Arto Länsmanin kanssa kuulemassa tuomiot välillään käydystä tappelusta. Molemmat olivat oikeudessa sekä vastaajana että asianomistajana. Asiaa puitiin Helsingin käräjäoikeudessa syyskuun alussa, jolloin Artolle vaadittiin lyhyttä ehdollista vankeutta pahoinpitelystä ja Johannalle puolen vuoden ehdotonta vankeutta.

    Oikeuden päätöksellä Johanna Tukiaiselle tuomittiin kahdesta pahoinpitelystä ja haitanteosta virkamiehelle 45 päivää vankeutta, joka lisätään erillisenä tuomiona Johannan jo aiemmin saamiin 60 päivään. Tukiaisen vankilatuomiot ovat tällä hetkellä yhteensä 105 päivää.”

    Linkki kuva: http://www.metropoli.net/uutiset/julkkikset/johanna-tukiaiselle-lisaa-vankeutta/

    Äänestä

  • Stara 25.9.2013:

    ”Johanna Tukiaiselle taas vankilatuomio – yhteensä jo 105 päivän linnareissu

    Kohublondi Johanna Tukiainen oli vielä muutamia vuosia sitten näkyvä julkkispersoona, mutta parin viime vuoden aikana hänen tilanteensa on muuttunut traagisella tavalla. Edelleen keikkaileva kohujulkkis aiheuttaa suuressa yleisössä nykyisin lähinnä sääliä ja ihmettelyä siitä, ettei häntä ole vieläkään saatu hoitoon.

    Nyt Johanna Tukiainen on joutumassa hetkeksi ainakin pois keikkalavoilta, sillä hänet on jälleen tuomittu käräjäoikeudessa vankilaan. Tällä kertaa Tukaiselle määrättiin 45 päivää ehdotonta vankeutta vuonna 2010 tapahtuneesta haitanteosta virkamiehelle ja kahdesta vuonna 2011 tapahtuneesta pahoinpitelystä. Kyse oli Tukiaisen ja hänen ex-aviomiehensä Arto Länsmanin välienselvittelystä.

    Taannoin Tukiainen tuomittiin niin ikään vuonna 2011 tapahtuneesta pahoinpitelystä 60 päivän ehdottomaan vankeuteen, mutta valitusten vuoksi tuomio ei ole vielä lainvoimainen. Mikäli valitus hylätään ja tänään langetettu tuomio tulee myös lainvoimaiseksi, tulee täytäntöön yhteensä 105 päivän vankeustuomio.”

    http://www.stara.fi/2013/09/25/johanna-tukiaiselle-taas-ehdotonta-vankeutta/

    Äänestä

  • Iltasanomat teki 25.9.2013 pitemmän raportoinnin:

    ”Johanna Tukiaiselle taas ehdotonta vankeutta

    Ehdoton tuomio. Tukiainen pahoinpiteli rajusti ex-miestään Arto Länsmania.

    Viihdehahmo ja itseoppinut glamourtaiteilija Johanna Tukiainen tuomittiin jo toisen kerran ehdottomaan vankeuteen väkivaltarikoksista. Tukiaisen yhteenotot silloisen miehensä Arto Länsmanin ja poliisin kanssa johtivat 45 päivän vankeus-rangaistukseen kahdesta pahoinpitelystä ja haitanteosta virkamiehelle.

    Helsingin käräjäoikeuden mukaan rangaistusta ei voitu enää langettaa ehdollisena, yhdyskuntapalveluna tai valvontarangaistuksena, koska Tukiaisella on jo taustallaan useita tuomioita pahoinpitelyistä ja muista rikoksista.

    Aiempien rötöstuomioiden joukossa on myös yksi 60 päivän ehdotonkin vankeusrangaistus. Hän ei ole vielä joutunut suorittamaan sitä vankilaan, sillä hän on valittanut tuomiosta ja valituksen käsittely on kesken.

    Uusikaan tuomio ei ole heti lainvoimainen, vaan Tukiainen voi valittaa siitäkin.
    Jos valitukset eivät menesty, vankeusaikaa on nyt kertynyt jo 105 päivää eli noin kolme ja puoli kuukautta.

    Nyt langetettu tuomio liittyy useisiin välikohtauksiin, jotka tapahtuivat vuosina 2010–2011.

    Väkivaltaisia välikohtauksia

    Lokakuussa 2010 Tukiainen heittäytyi maahan, rimpuili ja riuhtoi itseään irti, kun poliisimies yritti viedä hänet putkaan Helsingin Töölön säilytyssuojaan. Tämä katsottiin haitanteoksi virkamiehelle.

    Maaliskuussa 2011 Tukiainen löi Länsmania helsinkiläisessä ravintolassa samppanjalasilla takaraivoon, johon tuli verta vuotava haava.
    Välikohtaus tapahtui viikko häiden jälkeen. Tuomio tuli pahoinpitelystä.

    Joulukuussa 2011 Tukiainen meni Länsmanin hotellihuoneeseen Tampereella ja löi tätä viinilasilla päähän, johon tuli noin kolmen sentin pituinen haava. Tämäkin teko tuomittiin pahoinpitelynä.

    Käräjäoikeus sen sijaan hylkäsi syytteet, jotka liittyivät tapahtumiin Tukiaisen asunnolla Helsingissä maaliskuussa 2011. Syytteessä toistensa pahoinpitelyistä olivat sekä Länsman että Tukiainen, mutta näyttö jäi epäselväksi, vaikka käräjäoikeuden mukaan mitä ilmeisimmin jonkinlainen väkivaltatilanne oli ollut.

    Silminnäkijöitä ei ollut, eikä Tukiaisen sisaren Julia Tukiaisen todistus kaulalla olleista vammoista riittänyt näytöksi Länsmania vastaan.

    Tukiaisella on lisäksi tilillään 60 päivän ehdoton tuomio pahoinpitelystä, joka tuli kaksi vuotta sitten juhannuksena tapahtuneesta pahoinpitelystä. Pahoinpitely tapahtui Vihdissä 25.6.2011. Tukiainen oli lyönyt miestä kuohuviinipullolla päähän.”

    Artikkeli: http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1288602890301.html

    Äänestä

Tuksun viesti Artolle 25.9. illalla:

”Arto: vielä tulee päivä jolloin joudut vastuuseen kaikesta! Minä mielummin joudun vastuuseen tässä elämässä turhista teoistani (kuten vahingossa heittämästäni shampanjalasista, joka ONNEKSI sattui osumaan sua päähäsi!!!!) vaan en missän tapauksessa halua joutua vastuuseen virheistäni kun kuolen!!!! Koska silloin on liian möyhäistä, sieltä ei edes ylin oikeus tai presidentti sua vapauta!

Psykopaatti manipuloi kaikki kuten sanoin, Länsmanilla ilmainen oikeusavustaja ja minulla maksullinen juristi, jonka maksan ihan omilla työrahoillani!!!!! HAISTAKAA PAS-KAA SUOMEN "OIKEUSVALTIOVALTA" !!!!!!!!”

Äänestä
  • … Tuksun jatko:

    ”Kiitos, jos nyt oltaisiin tuonpuoleisessa, niin Arto olisi jo nyt Belsububin uhrina jossain tulisessa padassa!!! Mitä nyt olen tänäänkin Raamattua lukenut. Onneksi Arto jää myös perinnöttömäksi, hänen muut sukulaisensa istuvat hänen rahojensa päälle ja ovat ottaneet kaiken häneltä pois.”

    Äänestä

  • Tuksun horinat 25.9. ip

    ”Juristini mukaan nyt oltiin täysin puolueellisia ja kyseessä ei todellakaan ole mikään "reilu kerho", mut vaan yritetään saada vankilaan hinnalla millä hyvänsä. Haluan painottaa, että tämä oli VASTA käräjien päätös, tämä ei tarkoita että menen vankilaan!”

    … ja jumala sit kostaa kaiken loppupeleissä:

    ”On tää sitten "oikeusvaltio", no tämähän ei jää tähän, sen voin sanoa. Arto Länsman kuristi minua yli 10 kertaa kovaa kurkusta, mikä on selkeä tapon yritys, mikä muukaan se on kun melkein tukehdun???? Mä sen sijaan heitin Artoa yhden kerran pienellä shampanjalasilla (joka sattui osumaan päähän, mutta mitään vakavia vammoja ei tullut) ja mä saan käräjiltä 45 vankeutta???? se 6kk ehdotus oli jo ihan hullu!!!

    Tämä ei jää tähän, nyt vasta alkoi taistelu. Jos minä en pysty kostamaan artolle, niin Jumala kostaa. Lupasin Arton exälle Evalle, että hän joutuu vastuuseen ja olen ainoa nainen joka on uskaltanut edes tehdä rikosilmoituksia Artosta väkivallasta jne.

    Oksettaa edes ajatus, että tuollaiset madot pääsevät kuin koira veräjästä. No onneksi Artolle ei jää edes vanhaa latoa perintönä kun kuolee. Ja koirani sain myös takaisin.”

    Äänestä

Tuen Markku Tukiaista hänen yrittäessään selvittää vanhimman tyttärensä sekoilua.

Tytär on vajonnut aivan alas. Hän on juoppo. Hän on arvaamaton ja väkivaltainen. Keikat ovat ala-arvoisia humalaisen pornokeikkoja. Hän haukkuu ja vainoaa muita ihmisiä. Hyi helvata!

Äänestä
  • Tuksu kommentoi Julialle 1.10. illalla:

    ”Isä on tosi sairas, sairaampi kuin luulin psyykkisesti!!!!! Pysy erossa siitä, juttele äidin kanssa ja sun pitää soittaa mulle heti kun pystyt!!!!!! Ymmärrätkö että tilanne on vakava!!!!!! Rakastan sua. Johanna”

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


KARMAN LAKI !!! kirjoitti:

Karman laki tarkoittanee jotain sellaista, että jos tekee toisille jotain pahaa niin sen edestään löytää ja Karma osuu lopulta omaan nilkkaan..

Mielestäni Tuxun kohdalla tämä Karman laki toteutui ns. oppikirjan mukaisesti, sillä muistatte varmaan kun Tuxu kävi kovistelemassa Artoa kuvaajan ja jonkun toisen miehen kanssa. Tuxu vaati Artoa luovuttamaan avaimet ja sen llisäksi haukkui vielä Artoa kaikin tavoin. Nyt joku päivä sitten Karma lopulta toteutui ja Tuxun isä vaati vuorostaan Tuxua luovuttamaan Jollaksen asunnon avaimet ja Tuxu häädettiin pois.

Näin Tuxun isä:

http://www.hymy.fi/uutiset/tuksun-isa-kirjoitti-taas-avoimen-kirjeen-palauta-kodin-avaimet-sunnuntaina-alkaa-tilatko-johannaa-keikoille

Näin Tuxu aiemmin:

http://www.youtube.com/watch?v=DD2f_4cTaME




OPETUKSENA ON, ETTÄ KOHTELE MUITA KUTEN HALUAISIT
ITSEÄSI KOHDELTAVAN, ETTET KOHTAA KARMAN LAKIA KUTEN TUXU!






.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu