http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013091217478910_uu.shtml
Tässä nyt mopo on karannut pahasti käsistä sekä monilta toimittajilta että myös mielipidepalstoille kirjoittavilta.
Tässä nyt mopo on karannut pahasti käsistä sekä monilta toimittajilta että myös mielipidepalstoille kirjoittavilta.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Näillä palstoilla on tapana yleistää yhden ihmisen pohdiskelut. Tässäkin tapauksessa kyse oli vaan keskustelun avauksesta hieman provisioiduin keinoin.
VANHOJEN KOKKAREIDEN LINJA ! http://www.youtube.com/watch?v=MHdHTyrOgPI Repikää siitä !
Eipä ole, Kokoomusnuortenn ohjelma on kirjoitettu Kataisen käskystä. Kertoo mikä on koko Kokoomuksen virallinen linja.
Miten nuo Kokoomusnuoret ovat itse ansioituneet? Millainen koulutus, millainen työhistoria tähän asti? Ainakin Koskella ja muilla hänen ikäisillään luulisi olevan kymmeneltä vuodelta selvä ansioluettelo.
Jotta voi vaatia uhrauksia ja tekoja muilta, pitää näyttää itse esimerkkiä. Kunnioitan suuresti uutteria ja periksiantamattomia yrittäjiä jotka menestyvät ja vaurastuvat omalla kovalla työllään. Sitten on taas se porukka joka on usien sukulaisten ja isin ja äidin vaikutusvaltaisetn suhteiden avulla kiipineet asemiin. He ovat pelkkä vitsi.