Ruutu.fi järkyttävä hinnoittelu

utuuR

Onkohan vähän taas noussut hattuun nuo jääkiekon lähetysoikeudet, kun ajattelin että olinpa voinut katsoa kiekkoa tänään netin välityksellä, mutta järkytyin hinnasta niin että en taatusti osta mitään, kun ei ole kaukana ettei halvemmalla kävisi jo hallissa katsomassa.

Siis miettikää, yhdeksi päiväksi saa kokeilumuodossa katseluoikeuden kun pulittaa yli 14 €. Siis yksi päivä.

Kuukauden jaksot olisi jotain 29,90 luokkaa ja vuoden kesstotilaus 19,90.

Mutta minkä ihmeen takia ostaisi noista jotain kun ei kiinnosta muu kuin jääkiekko. Ovat ilmeisesti unohtaneet että sellaisiakin on joita ei kaikki maailman urheilu kiinnosta. Saisivat hinnoitella vaikka muutaman kiekkopelin tai yhden pelin jonkinlaisina "passeina". Saisi juuri sitä mitä haluaa, eikä joudu maksamaan muusta.

Mutta onneksi yle puhe toimii, josta saa selostuksen ja halliinkin pääsee aina toisinaan kun raaskii opiskelijabudjetista raapaista lipun hinnan.

0

103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kelekkakisat

        Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
        Nivala
        32
        11250
      2. Aivan kauheaa

        Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
        Imatra
        57
        8990
      3. Onko kaivattusi

        …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
        Ikävä
        137
        5435
      4. Kuinka pitkä välimatka

        on teidän kotien välillä?
        Ikävä
        144
        3734
      5. Epäilen ettet edes

        Kehtaisi liikkua kanssani.
        Ikävä
        69
        3638
      6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

        Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
        Maailman menoa
        37
        3599
      7. Oletko huomannut

        Yhden muutoksen?
        Ikävä
        40
        3328
      8. Jäikö meidän välit

        Mielestäsi Kesken?
        Ikävä
        59
        2675
      9. Olisipa saanut sinuun

        Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
        Ikävä
        71
        2387
      10. Miltä mahtaa tuntua

        Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
        Tunteet
        33
        1923
      Aihe