Tutkikaa Kokoomusnuorten listaa

1061
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kokoomus on osoittanut typeryytensä tässä hupaisassa asiassa. Täytyy nostaa hattua Susanna Koskelle, että on hoitanut painostajat ja median esimerkillisesti.
Katainenkin meni tuomitsmaan, ennen kuin oli edes perehtynyt asiaan. Näinkö hän hoitaa myös tärkeitä poliittisia asioita. Eipä herätä luottamusta ja ihmetytä miksi Suomen tilanne on mikä on.
Mielestäni olisi anteeksipyynnön paikka.

Äänestä

Kannattaako nämä nuoret pakkoruotsia?

Äänestä
  • Tavoiteohjelmasta:

    -- "Jokaisen on opiskeltava äidinkielensä lisäksi kahta vapaavalintaista vierasta kieltä"

    Tuoltahan tuo netistä löytyy.

    Äänestä

  • eivät kannata pakkoruotsia kuten emopuolue tai voisiko tuota emoksi sanoa, emohan pitää huolta poikasistaan, mutta tämä emo hylkii poikasiaan.

    Äänestä

Mihin Kokoomusnuoret nyt ovat syyllisiä? Muuta kuin Kataisen pasmojen sekoittamiseen. Voi hitto. Eikö Suomessa vieläkään saisi puhua julki mielipiteitään.

Kannattaa lukea Mikko Lehdon postaus US:n sivuilta.

En minäkään kaikkia ehdotuksiaan kannata (enkä edes äänestä Kokoomusta), mutta se olisikin aikamoinen sattuma. Tärkeintä on että NKL jälleen kerran yrittää edes tehdä asioille jotain. Kuten Suomen velkaantumiselle.

Äänestä
  • Kannattaako Mikko Lehto pakkoruotsia?

    Äänestä

  • Tuntematon henkilö kirjoitti:

    Kannattaako Mikko Lehto pakkoruotsia?

    Ks. edellä.

    Tai googlaa kokoomusnuoret tavoiteohjelma 2014. Taisi olla toisen iltapäivälehden sivuillakin kokonaisuudessaan.

    Äänestä

  • 20+14 kirjoitti:

    Ks. edellä.

    Tai googlaa kokoomusnuoret tavoiteohjelma 2014. Taisi olla toisen iltapäivälehden sivuillakin kokonaisuudessaan.

    Ei mitään pakkoruotsista.

    Äänestä

  • Kokoomusnuoret ovat vieläkin liian vasemmistolaisia.Näin se pitäisi olla:Vapaassa maassa saa jokainen vapaa kansalainen kuolla vaikkapa nälkään vapaasti,ilman yhteiskunnan holhoamista.Ja kykenevä ihminen rikastua vapaasti ilman verotuksen progressiota.Kaikki tuet heti pois,myös työttömyysturva.Ja ne pakolaiset heti pois Suomesta,pois loisimasta.Työläisten palkkoja alennettava heti 40 prosenttia ja yrittäjille,jotka työllistävät veroprosentiksi 0 .Ja kehitysvammaiset pois ihmisten silmistä haisemasta.

    Äänestä

  • dfjoefrie kirjoitti:

    Kokoomusnuoret ovat vieläkin liian vasemmistolaisia.Näin se pitäisi olla:Vapaassa maassa saa jokainen vapaa kansalainen kuolla vaikkapa nälkään vapaasti,ilman yhteiskunnan holhoamista.Ja kykenevä ihminen rikastua vapaasti ilman verotuksen progressiota.Kaikki tuet heti pois,myös työttömyysturva.Ja ne pakolaiset heti pois Suomesta,pois loisimasta.Työläisten palkkoja alennettava heti 40 prosenttia ja yrittäjille,jotka työllistävät veroprosentiksi 0 .Ja kehitysvammaiset pois ihmisten silmistä haisemasta.

    Olet vähän sinnepäin oikeassa politiikassa.Mutta jyrkempiä toimenpiteitä tarvitaan,jotta Suomi nousee.Nää on liian pliisuja ehdotuksia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Koski syytön kirjoitti:

Kenen kuolutettuja täältä löytyykään?

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/62352-yllatys-kohujutussa-susanna-koski-ei-kirjoittanut-sanaakaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu