Alkaa kohta oleen 10v.täynnä

kun olen tällä palstalla roikkunut ja soinia haukkunut,eiköhän se ole ennätys.

Mutta hyvin on mennyt,kun keppanaa vetää vähintään puolikoppaa päivässä.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Se on saavutus sekin,hattua nostan.Jos ei elämässä ole tekemistä,niin sujuuhan se noinkin.

Äänestä

Niinpä. Ei aikaakaan kun Soini kirjoitti, että "10 vuotta puolueen puheenjohtajana riittää kelle tahansa". Puheessaan Soini tarkoitti tietysti ketä tahansa muuta puoluejohtajaa, paitsi Timo Suurta, joka on puolueensa elinikäinen suuri ja suuresti arvostettu ja rakastettu johtaja. Timo Suuri lähtee paikaltaan kaikille yllätyksenä... jalat edellä kantamalla.

Äänestä

Pitääkö taivaanporttia leventää, että Timppa mahtuu viemään kaikki pSS puoluemiljoonat mukanaan?

Äänestä
  • Ei tarvitse leventää. Soini-säätiön imuri siirretään ensin taivaanporttien sisäpuolelle ja Soinin miljoonat saadaan siirtymään kätevästi Timpan mukana. Näin varmistetaan, ettei Timo Soinin johdolla säätiöön takavarik... öh.... puolueen varat joudu vääriin käsiin. Eihän Soinin ja Vistbackan lisäksi ole ketään muuta, joka voisi taata puolueen linjan, joten ratkaisu on kaikkien kannalta paras.

    Äänestä

  • Soinin testamentti kirjoitti:

    Ei tarvitse leventää. Soini-säätiön imuri siirretään ensin taivaanporttien sisäpuolelle ja Soinin miljoonat saadaan siirtymään kätevästi Timpan mukana. Näin varmistetaan, ettei Timo Soinin johdolla säätiöön takavarik... öh.... puolueen varat joudu vääriin käsiin. Eihän Soinin ja Vistbackan lisäksi ole ketään muuta, joka voisi taata puolueen linjan, joten ratkaisu on kaikkien kannalta paras.

    Myös "alakerrassa" ollaan kiinnostuttu soinin huispaamista puoluetukimiljoonista. Entä, jos Timppa joutuukin sinne hiiltenlapioimispuolelle??

    Äänestä

"ei soiniWätys" on myös kommentoinut aloitusta.

Äänestä

Hyvää työtä ei soiniwätykseltä. Soinin kannatus edelleen nousussa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei soiniWätys kirjoitti:

kun olen tällä palstalla roikkunut ja soinia haukkunut,eiköhän se ole ennätys.

Mutta hyvin on mennyt,kun keppanaa vetää vähintään puolikoppaa päivässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu