Saaristotien nysvärit

Miksi teidän pitää häiritä liikennettä joka paivä. Ei tuollaisten vajakkien kannata lähteä sossumatkoilleen, kun pää on niin pehmeä, ettei ajaminen suju. Pysykää siellä koloissanne pois kunniallisten ihmisten tieltä. Osalla meistä on oikeasti työ ja asioita hoidettavana, joten pummit voisi olla pois veroillamme maksetuilta teiltä. Kaikki eivät loisi sossu tai maataloustukien varassa.
12449
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Mua vituttaa kans ne saatanan pellet, ku nussii kuuttakymppiä kahdeksankympin alueella. Seuraavan kerran painan saatana tööttiä!! Ymmärrän isot autot ja raktorit, mt en jumalauta henkilö- ja pakettiautoja!!

Äänestä
  • Monet näistä ovat sellaisia kuljettajia jotka eivät Kirjalansiltaa kauemmas Turkuun päin edes uskalla ajella sieltä kotisaareltaan.

    Jos nämä höperösti ajelevat laitettaisiin ajotesteihin niin takuuvarmasti eivät pääsisi niistä läpi.

    Jatkuvasti on sellaisia kuskeja jotka ajavat 80 alueella 60-70 nopudella mutta 60 nopeusalueella sitten painavat 70-80 nopeudella. Mikähän siinä niillä kuskeilla päässä liikkuu , tuskin mitään enää.

    Äänestä

Myy mopo ja osta auto, sillä pääsee ohi.

Äänestä

Sit on niit vajaa älyisiä, ku ajaa 80:n alueel 60 ja ku 60:n alue alkaa, ni vauhti tippuu 50. Siin vaihees tekis mieli alkaa viiltää itseä vaihdekeppiin, mut tähän asti oon tyytynyt pitkään tööttäykseen!! PERKELEEE!!

Äänestä
  • Tukijullit ajelee kännissä.

    Äänestä

Autonkuljettajani ottaa kans lämpöö alle nopeusrajoituksen ajajist. Mä koitan aina rahoitella, et ei oo niin kiire meillä.

Äänestä

Ymmärrän hyvin,että osalla voi olla kiire vaikka apteekkiin,mutta kaikilla ei kiirettä ole.Ja voi ajella rauhaksiin vaan.Ei se muilta oo pois,jos on kiire,niin lähtee aikasemmin sitten vaan.Itse olen rauhallinen,liikenteessä myös.

Äänestä
  • Täällä on niitä maisemien katselijoita eli siis kun ajellaan hiljaa autolla eteenpäin katsellaan rauhassa maisemia ja jopa pysähdytään esim. Sattmarkin sillalle katselemaan rahassa sillalta näkyviä maisemia.

    Äänestä

Se on niin hieno mutkikas tie, joka pilattu peltipoliiseilla. Siispä se on ihan tarpeeks, ei tarvita niitä kuskeja sinne, joita vauhdittomuudest päätellen selkeesti sattuu autolla ajaminen.

Äänestä

Eikö ne per keleen tukijullit voi pysyä ladoissaan. Eilenkin oli taas alinopeudella kulkevia koko matkan ajan. Asuuko siellä vain ajokortittomia juoppoja, vai miksi normaali ajaminen on niin vaikeaa.

Äänestä

Totta.
Tänään kävin juuri Paraisilla ja voi jumalauta sitä nysväämistä..!!!!
En tarkoita, että tarvitsisi kaahata kaasu pohjassa, just tuo ärsytti että laahataan 50km/h ja alamäessäkin vain 60km/h vauhtia 80km/h rajoitusalueella.
Kelikin nyt kuitenkin oli todella hyvä, 12 astetta, aurinkoinen keli, KUIVA tienpinta eli ei ainakaan vesi-/jääliirtoa olisi tarvinnut pelätä.
Eikä ole ainoa kerta tällainen. Aina siellä käydessäni on vähintään toiseen suuntaan joku autoansa pelkäävä tien tukkeena muille sitten.
Olisi syytä kyllä vaihtaa bussiin tms, jos ei tosiaan uskalleta ajaa hyvälläkään kelillä sen vertaa, mitä liikenteen sujuvuus vatii.
Och samma på svenska...no ei nyt sentäs, helvetti vieköön.

Äänestä

Saman huomasin myös tänään klo 11.30 aikoihin edellä meni sinen Toyota h-auto 60 alueella oli vauhti siinä 40 -45 kaatopaikan risteyksen jälkeen kun alkoi 70 alue pääsin ohi ja huomasin kuskin olevan todella iäkkään vaarin.

Samaa vauhtia pappa varmaan ajeli kotiinpäin koko matkan, kaikki joutuivat ohittamaan tämän auton.

On se varmaan vaikeaa luopua siitä ajokortista kun alkaa tuo ikä painaa eikä itse sitä huomaa että on liikenteessä toisten tukkeena.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pummit pois tieltä kirjoitti:

Miksi teidän pitää häiritä liikennettä joka paivä. Ei tuollaisten vajakkien kannata lähteä sossumatkoilleen, kun pää on niin pehmeä, ettei ajaminen suju. Pysykää siellä koloissanne pois kunniallisten ihmisten tieltä. Osalla meistä on oikeasti työ ja asioita hoidettavana, joten pummit voisi olla pois veroillamme maksetuilta teiltä. Kaikki eivät loisi sossu tai maataloustukien varassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu