Summanen lähtee kuin Mälli

suorapolvi-HIFK-fani

Mitäs veikkaatte, monta kuukautta saa Rami "ajaa sisään uutta systeemiä"? Mä luulen että Ramille käy kuten Mälkiän Heikille aikoinaan HIFK: peräsimessä.
Eli "vanhat koukkupolvet" eli HIFK:n veteraanit sanovat painavan sanansa jos ei ala tulosta tulla ja katsojat ei viihdy ja Rami saa mennä.
Tosin, ei hätäillä, kausihan vasta alussa, mutta huomaa jo nyt että aivan liian kaukana on perinteisestä HIFK-kiekosta Ramin pelikirja. Ja pelaajia on vaihtunut "maalaisempaan" suuntaan aivan liikaa, ei hyvä!
HIFK on maineensa vanki, mikä onkin ihan oikein! HIFK-kiekko on sellaista että pelissä sattuu ja tapahtuu!!!
Ja jos ei tapahdu pelissä...sitten tapahtuu siellä missä "kriisin hetkellä" yleensä tapahtuu!

4

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 7887

      En usko et lähtee

    • Enzo Peltonen

      Jaa,ainakin eilen supersankari Suikkasen luotsaama liigan sisäpiirijoukkue tPS tuomarit oli täysin aseeton stadilaisia vastaan. Mun puolesta saa jatkaa vielä pitkään.

    • polvet koukussa

      Lähtö lähestyy, Raimo!

    • punAkone

      BluessiTa tulee.voitto ja

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      28
      2631
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      127
      2293
    3. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      115
      2004
    4. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      129
      1983
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      12
      1723
    6. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      147
      1258
    7. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      29
      1142
    8. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1105
    9. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      90
      1080
    10. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      36
      1019
    Aihe