Milloin roa alkaa viim. vaikuttamaan?

Daadaaaa

Ja tuleeko aina tuo pahenemisvaihe? Voiko finnit hävitä pikkuhiljaa ilman pahenemisvaihetta? Vaikea saada kunnon kuvaa ihosta tällä hetkellä kun on muutenkin kuiva. Tulehtuneita paiseita ei tule enää kuin muutamia. Musta ja -valkopäihin roa ei taida auttaa? Mitä mieltä olette 188/80 2 x päivässä 20mg?

9

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • roan kokenut

      Kuinka kauan kuuri on nyt kestänyt?

    • Daadaaaa

      Pari viikkoa. Lääkärin kanssa oli puhetta, että kuukauden jälkeen 4 kapselia päivässä mutta naama kuivuu ihan varmasti kokoon sen jälkeen. Mites jos vedän koko kuurin 2 x päivässä 20mg niin tuleeko kuurista pidempi? Onko teho yhtä hyvä?

    • EI VOI OLLA TOTTA

      Siis 4 kappaletta 20mg kapselia päivässä?!? 80mg päivässä????

    • näin

      tuskin pitää paikkaansa, 40mg päivässä on max.

      • höpönlöpöt

        Maksimi on 1mg/kg eli 80 kiloiselle 80 mg. Eri asia kannattaako noin suuri annostus, 40 mg yleensä riittää. Mutta eiköhän ne annostukset kannata kysyä lääkäriltä eikä täältä missä juuri kukaan ei tiedä mitään :-)


    • tidiiiiii

      Ei tuu kaikille pahenemisvaihetta, toisilla iho paranee pikkuhiljaa. Auttaa musta- ja valkopäihin. Periaatteessa pitäs tulla aivan täydellinen iho arpia lukuunottamatta.

      Annostus kannattaa ottaa mahdollisimman suurena, ettei kuurista tulis tosi pitkää. Lääkärit kuitenki taitaa laittaa eka pientä annostusta, ku kaikkien maksat ei kestä.

      172/51 ja söin alkuun 2x20mg. Toimi tosi huonosti ja hitaasti. Kolmen kuukauden jälkeen lääkäri nosti 3x20mg. Siin vaiheessa söin kanssa parin viikon ajan 4x20mg, eikä maksa-arvot noussu ollenkaa. Kahen kuukauden jälkeen, kun olin syöny neljää kolmee päivässä, alko iho olla jo ihan kivas kunnossa. Sit palasin jostain syystä 20mg ja nyt iho on lähes täydellinen. Viel pitäs kuukausi tai vähän päälle syödä.

      Mutta niin, kannattaa nostaa se annostus! Rasvaat vaan ihoas sit ihan mielettömällä vimmalla. Mulla ei kyl tullu järkyttävän kuiva ihokaan, et en tiiä onnistuuko..

      • tidiiiii

        Niin siis palasin 20mg ja söin kuukauden ja nyt on iho melkein täydellinen.

        En nyt tiiä oliko tästä mitään apua, halusin vaa osottaa et kyl sitä isojaki annostuksii pystyy syömään. En tiiä pystyykö kaikki, mut ainaki osa.


    • ikuinen akne.

      mulle määrättiin 20mg kerran päivässä 165/58. Kysyin lääkäriltä vielä että eikö tuo ole liian pieni annos nii se sano että ei, sillä mitä pienempi annos sitä parempi tulos, mutta kuuri vissii kestää vaan pidempään?.. mut anyway nyt on toinen päivä menossa ja päänsärkyä väsymystä tullu :/ jännittää sivuvaikutukset toivottavast elimistö tottuu ja väsymys lähtee..

    • kuivatsilmät

      joo mäki vähä ihmettelen et 173/65 ja 20mg annostuksel menty jo 60-70pv.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      119
      7626
    2. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      85
      7285
    3. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      5334
    4. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      52
      4875
    5. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      243
      4393
    6. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      44
      4365
    7. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      49
      4356
    8. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      28
      4038
    9. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      59
      3173
    10. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      48
      2616
    Aihe