Ja tuleeko aina tuo pahenemisvaihe? Voiko finnit hävitä pikkuhiljaa ilman pahenemisvaihetta? Vaikea saada kunnon kuvaa ihosta tällä hetkellä kun on muutenkin kuiva. Tulehtuneita paiseita ei tule enää kuin muutamia. Musta ja -valkopäihin roa ei taida auttaa? Mitä mieltä olette 188/80 2 x päivässä 20mg?
Milloin roa alkaa viim. vaikuttamaan?
9
249
Vastaukset
- roan kokenut
Kuinka kauan kuuri on nyt kestänyt?
- Daadaaaa
Pari viikkoa. Lääkärin kanssa oli puhetta, että kuukauden jälkeen 4 kapselia päivässä mutta naama kuivuu ihan varmasti kokoon sen jälkeen. Mites jos vedän koko kuurin 2 x päivässä 20mg niin tuleeko kuurista pidempi? Onko teho yhtä hyvä?
- EI VOI OLLA TOTTA
Siis 4 kappaletta 20mg kapselia päivässä?!? 80mg päivässä????
- näin
tuskin pitää paikkaansa, 40mg päivässä on max.
- höpönlöpöt
Maksimi on 1mg/kg eli 80 kiloiselle 80 mg. Eri asia kannattaako noin suuri annostus, 40 mg yleensä riittää. Mutta eiköhän ne annostukset kannata kysyä lääkäriltä eikä täältä missä juuri kukaan ei tiedä mitään :-)
- tidiiiiii
Ei tuu kaikille pahenemisvaihetta, toisilla iho paranee pikkuhiljaa. Auttaa musta- ja valkopäihin. Periaatteessa pitäs tulla aivan täydellinen iho arpia lukuunottamatta.
Annostus kannattaa ottaa mahdollisimman suurena, ettei kuurista tulis tosi pitkää. Lääkärit kuitenki taitaa laittaa eka pientä annostusta, ku kaikkien maksat ei kestä.
172/51 ja söin alkuun 2x20mg. Toimi tosi huonosti ja hitaasti. Kolmen kuukauden jälkeen lääkäri nosti 3x20mg. Siin vaiheessa söin kanssa parin viikon ajan 4x20mg, eikä maksa-arvot noussu ollenkaa. Kahen kuukauden jälkeen, kun olin syöny neljää kolmee päivässä, alko iho olla jo ihan kivas kunnossa. Sit palasin jostain syystä 20mg ja nyt iho on lähes täydellinen. Viel pitäs kuukausi tai vähän päälle syödä.
Mutta niin, kannattaa nostaa se annostus! Rasvaat vaan ihoas sit ihan mielettömällä vimmalla. Mulla ei kyl tullu järkyttävän kuiva ihokaan, et en tiiä onnistuuko..- tidiiiii
Niin siis palasin 20mg ja söin kuukauden ja nyt on iho melkein täydellinen.
En nyt tiiä oliko tästä mitään apua, halusin vaa osottaa et kyl sitä isojaki annostuksii pystyy syömään. En tiiä pystyykö kaikki, mut ainaki osa.
- ikuinen akne.
mulle määrättiin 20mg kerran päivässä 165/58. Kysyin lääkäriltä vielä että eikö tuo ole liian pieni annos nii se sano että ei, sillä mitä pienempi annos sitä parempi tulos, mutta kuuri vissii kestää vaan pidempään?.. mut anyway nyt on toinen päivä menossa ja päänsärkyä väsymystä tullu :/ jännittää sivuvaikutukset toivottavast elimistö tottuu ja väsymys lähtee..
- kuivatsilmät
joo mäki vähä ihmettelen et 173/65 ja 20mg annostuksel menty jo 60-70pv.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1076788KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3826428Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei623223Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521172728Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082360- 1251824
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211687Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341535Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821357- 741247