Kun arvot ei kohtaa

kun arvostaa eri asioita, ei oo mitään tehtävissä
9151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Vai arvot ei kohtaa.
Minä olen vain tällainen alikersantti.

Äänestä

Mitähän arvoja neidillä sitten on? Tämä herra arvostaa perinteisiä luterilaisia arvoja. Vaikka olen niistä joitain rikkonut oman heikkouteni takia, mutta kuitenkin. Perhe on haaveissa ja uskollisuus elämänkumppania kohtaan.

Äänestä

Nimeni on arvo ja arvoni tulette tuntemaan.

Äänestä

Itse olen myös luterilaisia arvoja arvostava.
Joka sunnuntai messussa tapaan käydä.
Ja ehtoollisesti osallistun mielelläni ja laulan virsiä.

Tämä on lempparivirteni.

http://www.youtube.com/watch?v=aF3aXImdp20

Äänestä
  • Hyvä virsi! Melkein muistan laulaneeni tätä kevätjuhlassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


miehelle kirjoitti:

kun arvostaa eri asioita, ei oo mitään tehtävissä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu