SDP hajoamassa kahtia

Urpilainen ja Heinäluoma ilmiriidoissa. Lojalistit Urpilaisen takana, ay-liikkeen demarit Heinäluoman takana.

SKP:n kohtalo odottaa demareita.
665
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

SDP:n kannatus on nyt 15% ja se laskee lisää koko ajan.

Äänestä
  • Verkkosukka rouvan syytä..jykän salarakkaus käy kalliiksi, mut odotellaan vielä 5-10 vuotta..kielari jungner tietää miten kannatus nousee..;)

    Äänestä

Miettikää millä tasolla valtionvarainministeri Urpilaisen arviointikyky on: Tultuaan valituksi SDP:n puh.joht. esiintyi vaakatasossa verkkosukissa naisten lehdessä! Ensimmäisessä tv:n vaalikeskustelussa istui hajareisin etukenossa koko kaksituntisen.
No, menihän Halonenkin tultuaan valituksi pressaksi suoraan nakkikioskille kotimatkallaan.

Äänestä

Demuja vielä niin paljon, että voivat hajantua?

Äänestä
  • Hajaantukaa!, niinhän poliisikin aina sanoo, jos väenpaljouden kanssa meinaa tulla ongemia.
    Antaa demareiden hajaantua ihan rauhassa, vaikka useampaan porukkaan. Voivat sitten kisailla keskenään - ja hävitä kaikki tulevien vuosien vaalit.

    Äänestä

Nyt kannattaisi lukea Pottereita ja katsoa ne kaikki Potter-elokuvat... ei tässä enää muu auta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uutiset kertoo kirjoitti:

Urpilainen ja Heinäluoma ilmiriidoissa. Lojalistit Urpilaisen takana, ay-liikkeen demarit Heinäluoman takana.

SKP:n kohtalo odottaa demareita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu