Nelonen Pro

Maksan mainoksista?

Nelonen Pro on maksukanava (ja kallis sellainen), mutta silti joutuu katselemaan HK:n nakkimainoksia sun muita ruudun täydeltä. Eli aina SM-liigan mainoskatkolla sekä erän loppuessa, erätauon välissä ja ennen erää. Urheilulähetystähän ei saa katkaista mainonnan takia, mutta onneksi noita SM-liigan mainoskatkoja on nykyään 2/erä, niin saadaan maksaville asiakkaille vastinetta rahalle (eli nakkimainoksia).

Lisäksi oli pakko ottaa kylkeen tuo Nelonen paketti, eli jämäohjelmistoa ja uusintasarjoja. Leffatkin on vähän mitä on, ja esitysaika perin kummallinen päivätyössä käyvälle.

1

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Paska kanava

      Enpä ole itse oikein ikinä tuosta nelonen mediasta välittänyt. Ohjelmisto täyttä paskaa, helvetisti mainoksia ja maksukanavat ovat surkeita ja pirun kalliita. Kyllä minäkin aioin ostaa tuon paketin jääkiekon takia, mutta kun näin hinnan, peruin aikeeni. Ja sitten niitä mainoksia vasta onkin jos katsoo netistä niitä ilmaisia koosteita. Kun pistää pyörimään jonkun koosteen pitää ensin laittaa äänet pois ja joku toinen välilehti auki ja voi pyöriä netisä ja noin 5 min kuluttua palaa takaisin niin saattaa olla vieläkin joku mainos menossa. Ja sitten kun se kooste viimein alkaa niin se saattaa jumittua kesken kaiken ja ei saa jatkumaan muuten kuin päivittämällä sivu ja sitten luonnollisesti tulee kaikki mainokset taas ensin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      186
      5329
    2. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      169
      1661
    3. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      66
      1477
    4. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      69
      1028
    5. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      124
      827
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      827
    7. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      57
      804
    8. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      788
    9. En olisi uskonut et

      Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.
      Ikävä
      66
      759
    10. miehelle naiselta

      Monen naisen kanssa olet lempinyt, mutta mua et saanutkaan 😉
      Ikävä
      76
      751
    Aihe