Lukekaa lapsille Soinisetä satuja

Näin lapsi oppii pikkuhiljaa oikean ja väärän.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Iso kännikita kiini, heti!

Äänestä
  • Käy hyvin sadun nimeksi.

    Äänestä

Onko jo jossakin oikea oppinen persusatu kuinka käsitellä mamuja.???
Lapsena jo opittava oikea sorto taktiikka satujen muodossa

Äänestä
  • Ruoskin aina suomalaista ja enemmä, mitä köyhempi. Mamuja rakastan, hysään, suomen köyhien varat niille jaan.. Homolipuki nliuhuu arhin kanssa, me kaikki vasemalta..
    Nostan demuna taas ruan alvin 17% Isopaavon jalan jäljissä ja ilmasia, mä mamuille jaan ja merkkikuteet..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tykkäävät kirjoitti:

Näin lapsi oppii pikkuhiljaa oikean ja väärän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu